rbc.ru

Сенцов в листі правозахисникам розповів, куди його етапують

Незаконно засудженого в РФ українського кінорежисера Олега Сенцова етапують до міста Лабитнангі, що в Ямало-Ненецькому автономному окрузі

Про етапування Олег Сенцов повідомив у листі челябінським правозахисникам Миколі й Тетяні Щур, які передали "Укрінформу" копію послання.

Листа було написано 27 вересня з Кірова, де Сенцов перебував, за його словами, "проїздом" з Якутії на Ямал. За словами Сенцова, за час етапу він побував у кількох пенітенціарних установах Іркутська, Омська і Кірова, що "вважаються страшними". Ніяких заходів фізичного впливу, а також таких, що принижують людську гідність, за час етапування до нього не застосовували.

Тетяна Щур так прокоментувала лист: "Випереджаючи питання з географії, які всі здивовано ставлять, повідомляю, що з Тюмені немає залізничної гілки на Ямал. Який "туроператор", така й географія".

ukrinform.ua

Місто Лабитнангі знаходиться дещо північніше Північного полярного кола. Його населення складає трохи більше 26 тисяч чоловік.

Як повідомлялося, режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали співробітники ФСБ РФ в окупованому Криму навесні 2014 року. Їх етапували до Росії, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Російський суд 25 серпня 2015 року засудив Сенцова і Кольченка до 20 і 10 років ув'язнення відповідно. Обидва провину не визнали.

Попередній матеріал
FANTASTIC CHAMBER ORCHESTRA запрошує на концертну програму “Classica Alla Rustica”
Наступний матеріал
"Розвиток малих та середніх підприємств": Німеччина надасть українському бізнесу кредити на 100 мільйонів
Loading...

Порошенко призначив держстипендію Сенцову

"Гадати не буду": Сенцова відправили з колонії в Якутії по етапу – адвокат

"Пішов по етапу": українця Сенцова у Росії переміщують з колонії в колонію

"Афера на 150 млн": нові деталі справи про розкрадання у Міноборони

У Дніпрі на пішохідному переході вантажівка збила трьох людей, загинула дівчина

СБУ затримала жінку-військовослужбовця Нацгвардії, яка працювала на Росію