Служба безпеки України СБУ

СБУ розповіла, чому блокування ОРДЛО призведе до збільшення кількості бойовиків "ДНР/ЛНР"

  У спецслужбі впевнені, що дії активістів негативно впливають на процес звільнення заручників

  Служба безпеки України повідомляє, що заходи з блокування руху залізничного транспорту до та з окремих районів Донецької та Луганської областей активістами мають ознаки протиправної діяльності. Про це йдеться у заяві, що її опублікувала прес-служба СБУ

  Зокрема, СБУ посилається на ст. 278 "Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна", ст. 279 "Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства", ст. 280 "Примушування працівників транспорту до невиконання своїх службових обов‘язків" КК України.

  У відомстві наголошують, що блокування залізниці створює передумови "до зриву стабільного функціонування енергосистеми України" – з урахуванням наявності в Україні п'яти ТЕС, які виробляють до 15% теплової генерації, відсутність поставок вугілля призведе до дефіциту генеруючих потужностей та змусить впровадити графік "віялових" відключень споживачів.

  За оцінкою СБУ, "економічна блокада" завдає прямих збитків державі (наводиться статистика: з 25 січня в ОРДЛО залишилось 385 вагонів з 27 тис. тоннами вугілля загальною вартістю понад 35 млн грн, більш ніж 20 тис. порожніх вагонів, а також майно ПАТ "Укрзалізниця") та веде до збільшення кількості громадян, які після втрати ними робочих місць, (забезпечують існування майже 150 тис. осіб) "змушені будуть, з урахуванням 40% недоукомплектованості у т.зв. "армійських підрозділах" ОРДЛО, вступити до лав незаконних збройних формувань".

  Крім того, у спецслужбі впевнені, що дії активістів негативно впливають на процес звільнення заручників.

  Як повідомляв 5.ua, 26 грудня 2016 року добровольці заявили, що оскільки їхнього ультиматуму щодо звільнення заручників не виконано, то вони організовують блокаду окупованих територій Донбасу. Зокрема, вони обіцяють не пропускати метал, вугілля, деревину і промислові партії алкоголю і сигарет. Нагадаємо, 16 грудня 2016 року бійці добровольчих батальйонів заявили, що якщо впродовж семи днів усі українські військовополонені не будуть звільнені терористами, добровольці почнуть тотальну блокаду окупованих територій.

  Попередній матеріал
  Масштабна ДТП під Парижем: щонайменше 65 людей отримали поранення
  Наступний матеріал
  На Кіровоградщині перекрили трасу Київ-Одеса
  Loading...
  Поліція порушила справу проти добровольців, які блокують ОРДЛО

  Поліція порушила справу проти добровольців, які блокують ОРДЛО

  Тука розкритикував блокаду залізниці в АТО

  Тука розкритикував блокаду залізниці в АТО

  Без рішення держави ніякої блокади ОРДЛО не буде – Турчинов

  Без рішення держави ніякої блокади ОРДЛО не буде – Турчинов