5 канал

СБУ не причетна до зникнення стародруку "Апостол" Федорова – Гітлянська

  Жодних розпоряджень для перевірки фонду Національної бібліотеки України імені Вернадського у Службі безпеки не видавалося, зазначила Гітлянська

  Служба безпеки України заявляє, що не має жодного стосунку до зникнення з фонду Національної бібліотеки імені Вернадського книги 1564 року "Діяння святих апостолів" першодрукаря Івана Федорова. Про це розповіла речник СБУ Олена Гітлянська, передає "Інтерфакс-Україна".

  "СБУ не має відношення до зникнення стародруку "Апостол" Федорова. Співробітники бібліотеки виявили відсутність книги 10 травня після візиту невідомих, які представилися співробітниками СБУ. Вони пред'явили фальшиві документи, посвідчення, і взяли нібито для перевірки наявності у фондах 19 стародруків", – зазначила вона.

  Гітлянська додала: "Жодних розпоряджень для перевірки фонду бібліотеки у Службі безпеки не видавалося. Співробітників з такими даними у СБУ немає".

  У відомстві наголосили, що спецслужби мають повну підтримку слідчого підрозділу Національної поліції, яка розслідує це виробництво.

  Нагадаємо, директор Національної бібліотеки ім. Вернадського Володимир Попик заявив про зникнення стародруку "Апостол" Івана Федорова. Після цього Національна поліція відкрила кримінальне провадження за фактом зникнення книги. Згодом у справі про викрадення стародруку з'явився підозрюваний.

  Пізніше виявилося, що викрадена з фондів Нацбібліотеки книга першодрукаря Івана Федорова є екземпляром не найдавнішої надрукованої на території України книги "Діяння та послання апостольські" 1574 року видання, а однією з найдавніших надрукованих на території Росії книг "Діяння святих апостолів списана святим апостолом і євангелістом Лукою" 1563-1564 рр. видання.

  Попередній матеріал
  Генетик Олександр Коляда: Треба змінити ставлення до науки, бо ГМО – це не шкідливо, ГМО – це корисно
  Наступний матеріал
  Міноборони Єгипту зробило офіційну заяву щодо авіакатастрофи Airbus A320
  Теги:
  Loading...
  "Блискуча спецоперація" – українські силовики врятували 17 унікальних картин

  "Блискуча спецоперація" – українські силовики врятували 17 унікальних картин

  СБУ знайшла викрадені у Нідерландах картини

  СБУ знайшла викрадені у Нідерландах картини

  Подробиці спецоперації: ФСБ намагалась вивезти викрадені в Італії картини до Придністров’я

  Подробиці спецоперації: ФСБ намагалась вивезти викрадені в Італії картини до Придністров’я