Подробиці спецоперації: ФСБ намагалась вивезти викрадені в Італії картини до Придністров’я

17 картин визнаних європейських майстрів знайшли на острові поблизу кордону з невизнаною "ПМР"

У ДПСУ повідомили подробиці операції з порятунку 17 картин видатних європейських майстрів. Там зазначили, що викрадені з музею "Кастельвеккьо" у Вероні ще наприкінці листопада минулого року полотна знайшли співробітники Держприкордонслужби спільно з військовою прокуратурою Південного регіону. Правоохоронцям у результаті тривалих та копітких оперативно-розшукових заходів вдалося віднайти полотна на острові Турунчук (Одещина). Картини вже були підготовлені до контрабандного переміщення на територію Молдови.

Аби віднайти старовинні роботи художників, українські прикордонники організували дієву взаємодію з молдовськими колегами, що допомогло встановити можливих координаторів крадіжки. Слідство також встановило членів транскордонної злочинної групи, серед яких були громадяни України, Молдови та Росії, а також осіб, які мали збувати полотна в Україні та Росії.

Викривши злочинну групу та схему переміщення картин, слідчо-оперативна група у складі прикордонників та співробітників військової прокуратури віднайшла схрон, в якому знаходилися викрадені полотна. Він був облаштований на острові Турунчук на Одещині, який знаходиться неподалік придністровського сегменту українсько-молдовського державного кордону. У ДПСУ зазначили, що 17 знайдених картин таких митців, як Рубенс, Тінторетто, Пізанелло, Каротто, Ганс Де Йоде та Мантенья та інших, оцінюються в суму близько 16 мільйонів євро. Кілька днів тому мистецтвознавчою експертизою оригінальність полотен було підтверджено.

Також під час оперативних заходів прикордонники отримали дані, що розшук картин перебуває й у сфері інтересів ФСБ РФ, а крадії взяті нею під свій контроль. За наявними даними, ФСБ планувала власну операцію з вивезення картин до Придністров’я, яке є підконтрольним Росії.

Нагадаємо, першим про успіх українських силовиків повідомив Президент. Він назвав цю подію "блискучою спецоперацією".

Попередній матеріал
Завтра до парламенту можуть внести новий закон про реформу прокуратури – Сотник
Наступний матеріал
На Донеччині судитимуть добровольців батальйону "Дніпро-1"

СБУ знайшла викрадені у Нідерландах картини

У Франції на горищі знайшли ймовірну картину Караваджо

Клімкін: МВС України займається розшуком голландських картин

Турецька поліція затримала контрабандистів, які намагалися продати картину Пабло Пікассо за $8 млн