Андрій Садовий
Андрій Садовий Львівська міська рада / Facebook

"Критична ситуація" у Львові: "7 тисяч тонн відходів лежать на землі, вивозити нема куди" – Садовий

За його словами, лише три міста за меморандумом погодились приймати невеликий обсяг відходів зі Львова

У понеділок, 15 травня, у Львові відбулось позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого було обговорено критичну ситуацію, що склалась у Львові із вивезенням та захороненням сміття. Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.

За словами міського голови Львова Андрія Садового, на сьогодні у місті є більше 7 тисяч тонн відходів – на майданчиках та на перевантажувальних станціях, яке немає куди вивозити. Він стверджує, що лише три міста після підписання меморандуму уклали з містом угоди на захоронення відходів.

"Я говорю, що сьогодні є проблема – понад 7 тисяч тонн відходів лежать на землі, їх немає куди везти, маючи в Україні тисячі полігонів. Усі говорять, що проблеми немає, меморандум підписали і все вирішили", – зазначив міський голова Львова.

Крім того, він повідомив: "Ситуація по виконанню меморандуму є нестабільною. По цьому меморандуму на сьогоднішній день лише 3 міста погодились приймати невеликий об’єм відходів зі Львова – 80 тонн ТПВ. Перенакопичення сьогодні надзвичайно критичне в межах міста Львова. Температура навколишнього середовища підвищується, тому нам треба приймати непрості рішення".

Садовий не виключає ймовірне оголошення надзвичайного стану через "сміттєву проблему".

"Ми поінформували усі служби, щоб бути готовими до наступних кроків, а наступний крок – це ініціатива оголошення надзвичайного стану, але таке рішення може приймати лише держава, місто не має права таке рішення приймати", – розповів міський голова Львова.

 

Він також закликав інші міста сприяти вирішенню "сміттєвої кризи" та не відмовлятися приймати відходи зі Львова. 

Нагадаємо, 21 квітня у Львові заявили про знайдення рішення "сміттєвої проблеми". Зокрема, було підписано меморандум, що передбачав вивезення львівського сміття на полігони у 20 містах області. Як планувалося, щодня з обласного центру вивозитимуть понад 500 тонн сміття. 

Попередній матеріал
Труднощі "Доступних ліків" в Україні: чому медики радять не брати безкоштовні препарати
Наступний матеріал
Чому Україна на четвертому році війни дозволяє інформаційні спецоперації та маніпуляції – "Час. Підсумки тижня"
Loading...