Віктор Ляшко
Віктор Ляшко 5 канал

Розвиток епідемії COVID-19 в Україні йде за польським сценарієм – Ляшко

  Читайте по-русски
  Наразі завдання – не допустити в країні стрімкого збільшення інфікованих коронавірусом

  Заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що динаміка захворюваності на COVID-19 в Україні схожа на розвиток епідемії в Польщі. Про це він повідомив в ефірі "1+1", пише УНІАН.

  "Ми прогнозували початок піку (захворюваності на COVID-19 – ред.) з 14-17 квітня, а далі ми казали, що нам не потрібен пік, який буде стрімко розвиватись за 2-3 дні. Нам потрібен пік, який буде довготривалим у часі, тому зараз ми бачимо зниження захворюваності, але це не повинно вводити в оману – це тимчасове зниження", – зазначив заступник глави МОЗ.

  За словами Ляшка, наразі завдання МОЗ – не допустити в країні стрімкого збільшення інфікованих коронавірусом.

  Він також сказав, що важко спрогнозувати, скільки часу триватиме пік захворюваності на COVID-19. Ляшко зауважив, що сценарії епідемії в кожній країні розвивалися по-своєму, адже вірус новий, і кожна країна по-різному виходила на пік захворюваності.

  "Ми не хочемо розглядати сценарії Італії та Іспанії. Ми робимо все, щоб не йти за цими сценаріями. Зараз Україна йде за сценарієм Польщі, і наші превентивні заходи, які були вжиті, показують, що динаміка та крива захворюваності в нашій країні проходить так, як проходила в Польщі", – підкреслив він.

  Ляшко зазначив, що епідемія COVID-19 в Україні може тривати довше, ніж в Італії та Іспанії, але без пікового навантаження.

  Як повідомляв 5.UA, станом на ранок 21 квітня 2020 року в Україні підтверджено 6125 випадків коронавірусу, найбільше на Буковині та в Києві. Із них 161 летальний, 367 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 415 нових випадків. 

  Нагадаємо, від 6 квітня карантин став ще жорсткішим. Зокрема, на вулиці обов'язковий "масковий режим". За порушення умов карантину в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Разом з тим 8 квітня Кабмін знову змінив правила карантину – дозволив працювати певним категоріям громадян і певним категоріям закладів.

  Попередній матеріал
  За кордоном від коронавірусу одужали 50 українців – скільки ще лікуються
  Наступний матеріал
  США випробовують більш як 70 методик лікування COVID-19
  Loading...

  США випробовують більш як 70 методик лікування COVID-19

  За кордоном від коронавірусу одужали 50 українців – скільки ще лікуються

  Китайські вчені заявили про успішне випробування вакцини від коронавірусу на тваринах

  Трамп задумав тимчасово заборонити іноземцям в'їзд до США на постійне проживання

  Ситуація з COVID-19 в Києві: Онлайн пресбрифінг Віталія Кличка

  Коронавірус у ЗСУ: у 39 армійців виявили хворобу – подробиці