Російські військові
Російські військові obozrevatel.com

Розвідка назвала три можливих варіанти дій Кремля проти України

  Читайте по-русски
  Загроза застосування військової сили з боку РФ зросла, впевнені в Головному управлінні розвідки Міноборони

  Аналіз розвідки свідчить про наростання російської військової загрози, яка може бути реалізована у трьох варіантах дій проти України. Про це сказав начальник головного управління розвідки Міністерства оборони України полковник Кирило Буданов, повідомив "Інтерфакс-Україна".

  "В цілому, аналіз середовища безпеки навколо України свідчить про наростання рівня загрози застосування військової сили з боку РФ. Мета – зберегти Україну в сфері свого геополітичного впливу, змусити її відмовитися від євроатлантичних прагнень і вирішити питання окупованих територій на умовах Москви", – наголосив начальник ГУР.

  За оцінками розвідки, Росія може реалізувати три сценарії дій проти України:

  • Перше – демонстрація сили біля держкордону України і в окупованому Криму шляхом проведення заходів військового характеру.
  • Друге – можлива військова операція збройних сил РФ з метою вирішення проблеми водопостачання Криму із захопленням частини території південних областей України.
  • Третє – провокування підрозділів об'єднаних сил України до реалізації військових дій на тимчасово окупованій території Донбасу з подальшим звинуваченням України в порушенні існуючих домовленостей.

  Буданов також зазначив, що система управління РФ функціонує в посиленому режимі, а в березні поточного року російські збройні сили посилили ведення розвідки на об'єктах на території України.

  "Такі заходи є нетиповими для цього періоду, а створена навколо України група військ відповідає показникам початку російської агресії проти нашої держави станом на липень 2014 року. Ми вважаємо, що ці заходи є елементом оперативного маскування розгортання військ, справжня мета якого – перевірка готовності військ до оперативного застосування в разі прийняття Кремлем відповідного політичного рішення", – додав начальник ГУР.

  Нагадаємо, напередодні міністри закордонних справ країн "Великої сімки" та чільник НАТО Єнс Столтенберг закликали Росію негайно припинити провокації в Україні та біля кордонів. На початку місяця українські військові відзвітували, що окупанти готують масштабні провокації й можуть ввести бойовиків углиб України.

  На думку президента Володимира Зеленського, стягненням військ до кордонів України Росія намагається залякати західні держави і перевірити, чи підтримають нашу країну іноземні партнери.

  Попередній матеріал
  До 20 квітня біля українського кордону базуватиметься 110 тисяч військових РФ – розвідка
  Наступний матеріал
  Данія призупиняє вакцинацію препаратом AstraZeneca
  Loading...