Український прапор на тлі розваленої вщент колони "Вагнера". Цілком звична картина для подій російсько-української війни, але навряд чи для африканського пейзажу Малі. Що відбулося на кордоні з Алжиром і здавалося б, до чого тут ГУР? Відповідь є в самого Головного управління розвідки. Про "Вагнера" та про операції сил спецпризначення в Україні. Огляд подій 887-го дня Великої війни дивіться у матеріалі журналіста "5 каналу" Олексія Пасака.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
Африканська світлина на згадку з прапором України. Після нищівного розгрому "вагнерівської" колони на кордоні Малі та Алжиру повстанці вирішили сфотографуватися із синьо-жовтим стягом. Світлину поширили журналісти Kyiv Post. Кажуть, що знімок автентичний. Це підтвердили і джерела видання в Силах оборони України. В ГУР водночас натякають на певну причетність українських захисників до блискавичної операції в Малі: "Вони отримали необхідну інформацію і не лише". В розвідці наголошують: вплив москви на країни Африки лише слабшатиме.
"Вони дуже розгорнули активну діяльність, справді, і на африканському напрямку зокрема, і не тільки своїми найманцями намагалися вирішувати геополітичні, економічні питання, змінювати або підтримувати ті чи інші уряди. Сьогодні весь світ бачить, що це вже не той потенціал, і можливості росії вже далеко не ті. А це означає, що і в тих нових, скажімо так, замовлень і розрахунку на них як на точно інструмент вирішення проблем в регіоні буде менше. А те, що повстанці отримали необхідну інформацію і не лише інформацію, яка дозволила їм провести успішну операцію проти російських воєнних злочинців – це вже бачив увесь світ, у принципі, це можна коментувати. Деталі? Деталі, ну, ми безумовно не будемо про це наразі говорити, скажімо теж – продовження буде", – заявив представник ГУР МО Андрій Юсов.
Знищення "вагнерівців" в Африці може вплинути і на український фронт. російські пропагандисти вже заявляють про плани перекинути додаткові сили та техніку на південний континент. А це, вочевидь, послабить позиції ворога й на території України. Військові оглядачі кажуть і про болючі точкові втрати для ворога. Зокрема, про ліквідацію "вагнерівця" Нікіти Фєдяніна, який був рупором військової пропаганди та мав вплив на організацію найманців.
Читайте також: Колону найманців із "Вагнера" вщент розбили повстанці на півночі Малі, хочуть подарувати Україні noлoнeних – подробиці.
"Були ліквідовані доволі важливі люди, зокрема оцей адмін Grey Zone, який був так само ліквідований під час цієї операції туарегів. Він же не проста людина, він не просто там адмін Telegram-каналу, він там теж мав певний вплив в структурі "Вагнера" і теж виконував певні доволі значні функції, і теж там обіймав певну посаду, тобто з точки зору взагалі існування цієї структури – це доволі серйозний удар. І по репутації, по можливостях ПВК "Вагнер" як тієї структури, яка може забезпечувати інтереси російської федерації в африканських країнах", – зауважив військовий оглядач Денис Попович.
Нищили і "вагнерівців", і решту російських окупантів. Це все про українські ССО – сили спеціальних операцій. У день професійного свята спецпризначенців на передовий командний пункт біля гарячого Вовчанська приїхав президент. Мав нараду з командувачем ССО Олександром Трепаком. Розмова і про безпосередні операції ССО, і про підтримку руху спротиву на окупованих територіях, і про українські ІПСО. А ще – про ті перемоги, які були, і які ще будуть.
"Хочу вам подякувати за ваші героїчні операції як у тилу ворога, так і під час захисту й деокупації наших територій, міст і сіл, починаючи від захисту ДАП у 2014 році, потім Гостомель, Херсонщина й операція на Харківщині. Бережіть, будь ласка, себе. Сьогодні ви на цьому напрямку, він, напевно, один із найскладніших. Уся країна на вас розраховує, ми точно переможемо. Слава Україні", – сказав президент України.
Олексій Пасак, "5 канал"
Дивіться також:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Дивіться також фотогалерею за темою:
У дитячій лікарні "Охматдит" триває розбір завалів – фото