ООН
ООН Facebook / Петро Порошенко

Російські спецслужби продовжують катувати людей в окупованому Криму – ООН

Читайте по-русски
Поліція та ФСБ РФ застосовують тортури для "вибивання" зізнань чи фабрикації свідчень проти інших

Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) продовжує отримувати достовірну інформацію про застосування тортур російською поліцією та спецслужбами проти місцевих жителів та опозиціонерів в тимчасово окупованому Криму. Про це заявила помічниця генсекретаря ООН з прав людини Ілзе Брандс Керіс, повідомив "Укрінформ".

"УВКПЛ продовжує отримувати достовірну інформацію про тортури та жорстке поводження з боку спецслужб Російської Федерації та поліції в Криму", – зауважила помічниця генерального секретаря з прав людини.

Керіс наголосила, що кримські силовики застосовують тортури як перед, так і після силових затримань незгодних з окупаційною владою. Росія вдається до катування, аби вибити потрібні зізнання чи примусити людей дати сфабриковані свідчення проти інших. Також насильство застосовується з метою переслідування політичних опозиціонерів.

За її словами, УВКПЛ досі не отримало інформації, що будь-яке розслідування окупаційної влади з приводу тортур завершилося притягненням причетних до відповідальності.

Також Керіс перелічила список інших зафіксованих порушень на окупованому Росією українському півострові. Це переслідування журналістів та ЗМІ й утиски за релігійними та національними ознаками. Окремо вона зазначила, що жителям Криму Росія нав'язує російське громадянство.

Помічниця генерального секретаря ООН з прав людини наголосила, що УВКПЛ продовжить домагатися безперешкодного доступу для спостереження за ситуацією в Криму відповідно до резолюції Генасамблеї ООН.

"Закликаю зацікавлені країни не політизувати питання доступу, щоби забезпечити роботу Управління верховного комісара з прав людини, а також інших міжнародних незалежних організацій із захисту прав людини з метою забезпечити дотримання всіх прав населення, яке проживає в Криму", – заявила Керіс.

Нагадаємо, 3 березня 2021 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону визнав проукраїнського активіста з Криму Олега Приходька винним у зберіганні вибухівки та підготовці до теракту і присудив його до 5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням першого року у в'язниці. Приходько в останньому слові заявив, що свою провину не визнає. Його захист планує оскаржити вирок.

Попередній матеріал
ЄС на пів року продовжив персональні санкції проти Росії 
Наступний матеріал
Татаров знову через суд намагається скасувати собі підозру – ЦПК
Loading...