Володимир Путін і Патріарх Кирило
Володимир Путін і Патріарх Кирило inosmi.ru

Російські спецслужби намагаються дискредитувати і розколоти ПЦУ – "Духовний фронт"

  Читайте по-русски
  Найближчим часом кількість проросійських інформаційних нападок на ПЦУ лише зростатиме, переконаний автор

  Російські спецслужби через маріонеткові структури в Україні розгорнули масштабну інформаційну кампанію з дискредитації та підриву Православної церкви України – про це повідомляє воєнно-політичний оглядач Олександр Коваленко, пише видання "Духовний фронт".

  2021 рік розпочався з низки організованих гібридною російською стороною інформаційно-психологічних операцій (ІПСО) проти Української церкви, проте, стверджують автори, здебільшого такі випадки замовчуються, бо "не трендова тема".

  "Між тим, РПЦ, пронизане вздовж і впоперек ФСБ та СВР Російської Федерації, не полишає ні на мить спроб реваншувати після провальної кампанії запобігання отриманню Україною Томосу про автокефалію та створення ПЦУ. При цьому ці реваншистські спроби були спрямовані протягом всіх цих років не тільки проти України, але й безпосередньо проти Вселенського Патріарха з наміром розколоти православний світ зі створенням свого, особливого, високодуховного острова на 1/9-й суходолу", – мовиться в матеріалі.

  Повідомляється, що після поразки на всіх фронтах, витративши ресурси і не отримавши суттєвих результатів, РПЦ та її агенти в Україні за прямої підтримки російських спецслужб розгорнули нову кампанію з дискредитації ПЦУ.

  "При безпосередньому використанні медійних ресурсів групи "ОПЗЖ" до їх закриття, а також низки інформаційних площадок, контрольованих РПЦвУ, і головної інформаційної зброї – блогера Анатолія Шарія, що знаходиться під прямим покровительством спецслужби РФ – РПЦ з початку цього року розгорнула кампанію точкових інформаційних ударів, покликаних підірвати церкву зсередини та внести розкол в її лави", – пояснюють автори.

  За їхніми словами, мовиться про прямі погрози представників партії Шарія та їхнього лідера на адресу єпископа ПЦУ Анатолія (Кулика) і поширення у відкритих джерелах анонімних листів із пропозицією зміщення митрополита Переяслав-Хмельницького та Вишневського ПЦУ Олександра (Драбинка) – одного з двох ієрархів Московського патріархату, які брали участь в Об'єднавчому Соборі, скликаному у 2018 році в Софії Київській Вселенським Патріархом Варфоломієм.

  "Фактично проти ПЦУ в даний час проводиться класична операція російської спецслужби, мета якої полягає в дезорганізації, дискредитації та, як наслідок, розколі цієї структури, організації або цілої країни, проти якої спрямована операція. І використовується в даному випадку як поширення фейків, так і маніпуляції, а також метод змішування правдивої інформації з елементами неправдивої, для спотворення загального сприйняття", – сказано в матеріалі.

  Інформаційно–психологічні операції проти Української церкви лише на початковій стадії, пише джерело. Утім, на переконання авторів, це не може розвинутись до потрібних масштабів через обмеження у відношенні телеканалів Медведчука, які, як відомо, знаходяться під прямим керівництвом російських спецслужб.

  "З іншого боку, очевидно, що цей напрямок в РПЦ, яка потерпає від внутрішніх протиріч (боротьба за владу патріарха Кіріла [Гундяєва] та митрополита Тіхона [Шевкунова]), а також, після низки нищівних провалів від Томосу ПЦУ до Амманського "зборища", обраний як найбільш оптимальний, за нинішніх умов. Це означає, що найближчим часом кількість інформаційних нападок на ПЦУ лише зростатиме, і вони будуть мати досить радикальний характер. Бо, якщо для реалізації політичної провокації потрібно оплатити людський ресурс із середньою ставкою 200 гривень за годину, то у випадку з філіалом РПЦ в Україні у них достатньо серйозний безоплатний потенціал", – пояснює автор.

  І навіть окрім цього потенціалу, наголошується у статті, є чимало псевдопатріотичних організацій, що отримують фінансування з Росії, і які можуть здійснити провокацію, що викликає публічний осуд та невдоволення.

  Автори вважають, що намагання російських спецслужб дискредитувати ПЦУ пов'язане з майбутнім візитом Вселенського Патріарха Варфоломія до України – що стане ще одним потужним та непоправним ударом для позицій РПЦ, адже Російська церква є одним із проявів "русского міра" в Україні. Тому РПЦ та її філія в Україні, а також спецслужби РФ будуть робити все можливе та неможливе, щоб зазначений візит зірвати, переконані автори.

  Раніше 5.ua розповідав, як на Буковині представники РПЦвУ не пустили у храм вірян ПЦУ – перепалка переросла у штовханину.

  Попередній матеріал
  Дубінський працював проти Порошенка з відома Офісу Зеленського – ЗМІ
  Наступний матеріал
  У КМДА повідомили причини подорожчання опалення та гарячої води в січні
  Loading...