ОБСЄ
ОБСЄ 5 канал

Росія висунула "умови" доступу ОБСЄ до ОРДЛО – Україна висловила протест

  Читайте по-русски
  Цимбалюк привернув увагу ОБСЄ до систематичної заборони допуску патрулів СММ до окупованих територій

  Українська сторона не має наміру обговорювати висунуті Росією в рамках Тристоронньої контактної групи пропозиції щодо обмеження доступу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ до ОРДЛО. Про це повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ, інформує "Укрінформ".

  "Українська сторона не буде обговорювати суть так званих "правил семи вимог доступу СММ ОБСЄ до ОРДО та ОРЛО, висунутих Російською Федерацією та її маріонетками в рамках Тристоронньої контактної групи, оскільки ми дотримуємося принципової позиції, що жодна із сторін не має права порушувати свободу СММ у виконанні свого мандату", – заявив Цимбалюк.

  Він зазначив, що Україна готова заслухати практичні кроки задля забезпечення безпечного та вільного доступу СММ ОБСЄ по всій території України, передусім на тимчасово окупованих територіях.

  Цимбалюк привернув увагу делегацій країн-учасниць ОБСЄ до систематичної заборони з боку російських окупаційних сил у доступі патрулів СММ до непідконтрольних урядові районів Донецької та Луганської областей офіційними дорожніми коридорами.

  Україна засуджує ці кричущі порушення Росією мандату Місії та Мінських домовленостей та закликає держави-учасниці ОБСЄ здійснити тиск на Росію, щоб вона негайно припинила ці обмеження, зазначив Цимбалюк.

  "Уряд України повністю поважає політику СММ ОБСЄ та її головного монітора посла Чевіка, а також практичні заходи, що вживаються Місією заради протидії загрозам, пов'язаним з пандемією COVID-19, зокрема щодо захисту здоров'я спостерігачів СММ", – заявив український посол.

  Нагадаємо, напередодні президент України Володимир Зеленський затвердив склад делегації для участі в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях.

  Попередній матеріал
  У Мінську влада скасувала акцію "Безсмертний полк"
  Наступний матеріал
  Екснардепу Микитасю вимагатимуть новий запобіжний захід, бо він не вніс всю суму застави – САП
  Loading...

  Україна офіційно пропонує залучити до переговорів підгруп ТКГ переселенців

  Позачергове засідання Ради, оновлений склад ТКГ та медична реформа – "ІнфоВечір"

  Зеленський затвердив склад делегації від України в ТКГ

  Тих, кому Україна дорожча над усе, виявилося не так багато – Волошина про теперішню діяльність журналістів

  У "ЄС" вимагають від Зеленського показати, на підставі чого Єрмак підписав рішення щодо координаційної ради

  Керівник ОПУ про Консультаційну раду ТКГ: Переговори продовжуються