Костянтин Єлісєєв в ефірі програми "ІнфоДень"
Костянтин Єлісєєв в ефірі програми "ІнфоДень" 5 канал

Україна опинилася на роздоріжжі через непродумані кроки влади – Єлісєєв

  Читайте по-русски
  Успішна реалізація сценарію "прямого діалогу" дозволить Росії зняти з себе відповідальність за агресію проти України

  За рік роботи Володимира Зеленського на посаді президента замість роботи над мирним врегулюванням Україна опинилася на роздоріжжі, написав голова ГО "Центр нових рішень", ексзаступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв у блозі для видання "Новое время".

  "За мою каденцію ми закінчимо війну" – ця теза, висловлена Володимиром Зеленським у фільмі про рік свого президентства, найбільш точно підводить жирну риску під еволюцією його підходів до звільнення частини українського Донбасу від російської окупації. Але якщо для глави нашої держави така еволюція означає певне політичне "дорослішання", то для України це означало втрату часу і можливостей, здачу бойових позицій, людські втрати, заступ за "червоні лінії", хаотичність і авантюрність підходів до мирного врегулювання. В результаті суперечливих і непродуманих кроків та завищених очікувань "формула закінчення війни" від Володимира Зеленського за рік звелася до єдиного прийнятного для українського суспільства результату – винятково звільнення певної частини донбаських заручників Кремля, тим самим роблячи перспективи мирного врегулювання ще більш туманними," – зазначив дипломат.

  За його словами, з одного боку, спостерігається, принаймні, формальне збереження ключових елементів позиції України з припинення російської агресії, включаючи виведення російських військ і техніки, відновлення контролю над кордоном і проведення місцевих виборів, а з іншого – паралельно реалізуються сумнівні ініціативи, що вписуються у наратив про "внутрішній конфлікт" на Донбасі, який активно всі ці роки просувається Москвою.

  "Багатьох помилок можна було б уникнути, якби влада дослухалася до рекомендацій, завчасно відкидала провокативні ініціативи і реально оцінювала ризики. А головне – якби на заміну хаотичним і безсистемним діям прийшла нарешті довгоочікувана стратегія врегулювання ситуації на Донбасі, в якій належна роль і місце мали б бути відведені для українського МЗС", – наголосив він.

  Успішна реалізація сценарію "прямого діалогу" дозволить Росії зняти із себе відповідальність за агресію проти України, остаточно закріпивши тезу про "внутрішній конфлікт в Україні". Наступними кроками можуть стати зняття санкцій, відкликання позовів проти Росії в міжнародних судах і детоксикація Путіна на міжнародній арені, додав Єлісєєв.

  Нагадаємо, в Офісі президента відповіли на запитання стосовно "представників ОРДЛО" в документах за підсумками засідання ТКГ у Мінську. Як пояснив керівник Офісу президента Андрій Єрмак на брифінгу за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України, про представників ОРДЛО не йдеться. Утім, не дав чіткої відповіді, чиї ж представники будуть.

  Попередній матеріал
  Окупанти не припиняють цілити по позиціях ЗСУ: поранено воїна
  Наступний матеріал
  Оборудки з житлом нацгвардійців: Апеляційна палата ВАКС винесла рішення щодо застави Микитася
  Loading...

  Тих, кому Україна дорожча над усе, виявилося не так багато – Волошина про теперішню діяльність журналістів

  Підсумки переговорів ТКГ – в ОБСЄ розповіли подробиці

  #НіВизнаннюОРДЛО: українці організували онлайн-акцію та безстроковий пікет під ОП – виступають проти "плану Єрмака"

  Легітимізація ватажків ОРДЛО: Порошенко закликав Зеленського відмовитися від "консультативної ради"

  Зеленського закликали блокувати створення "Консультативної ради"

  У Бундестазі розкритикували ідею створення консультативної ради з ОРДЛО