Видобуток токсичного піску у Криму
Видобуток токсичного піску у Криму відкриті джерела

Росія видобуває в Криму токсичний пісок для будівництва Керченського мосту – МінТОТ

Гранично допустима концентрація небезпечних речовин там подекуди перевищена у понад тисячу разів

На території анексованого Криму агресор видобуває токсичний пісок. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з тимчасово окупованих територій. 

Як стало відомо, йдеться про територію Чурбашського хвостосховища, яке експлуатували від 1968 року. Там зберігали отруйні відходи збагачення бурозалізнякових руд. А нині окупант проводить широкомасштабний видобуток піску в цій місцевості – все для потреб будівництва Керченського мосту та цивільного будівництва.

"Хвостосховище (спеціальна споруда для безпечного зберігання токсичних речових), призначене для збору отруйних відходів збагачення бурозалізнякових руд Камиш-Бурунського залізорудного комбінату, яке експлуатували від 1968 р., наразі використовує окупаційна влада РФ. Скидання пульпи у хвостосховище було припинено в 1994 р. разом із роботою Камиш-Бурунського залізорудного комбінату, однак наразі отруйні відходи використовують для будівництва Керченського мосту та цивільного будівництва", – йдеться в документі.

Як стало відомо, площа ділянки, де відбувається видобуток піску, становить 64 288 м2 (довжина – 860 м, ширина – до 75 м).

Видобуток токсичного піску у Криму
Видобуток токсичного піску у КримуМіністерство з питань тимчасово окупованих територій

"У процесі видобутку і доставки токсичний пісок неминуче потрапляє у повітря, а атмосферні опади вимивають отруту через зруйновану дамбу до акваторії Чорного моря", – додають у МінТОТ.

Тим часом ЗМІ повідомляють, що виїмку піску проводять підприємства "ГЕН Інвест" і "Магістраль".

"Вибірка піску з токсичного хвостосховища поблизу м. Керч є прямим порушенням окупаційною владою екологічного законодавства. Крім того, проведення таких робіт створює надзвичайну ситуацію та загрожує здоров’ю людей і екології Чорного моря", – наголошують у міністерстві.

Згідно з інформацією з відкритих джерел, кількість миш'яку "у хвостах" перевищує гранично допустиму концентрацію (ГДК) у 500 разів; вміст сурми – втричі перевищує ГДК; ванадію – у 3,5 рази; хрому – в 1420 разів; фосфору і заліза – у 341 і 370 відповідно.

Аерофотозйомка засвідчила: станом на кінець 2017 року на цій ділянці є ознаки продовження земляних робіт. 

Видобуток токсичного піску у Криму
Видобуток токсичного піску у КримуМіністерство з питань тимчасово окупованих територій

Як відомо, Росія планує загородити анексований Крим 50-кілометровим парканом.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Відпочивальників по пальцях рахують: як у Криму проходить "оксамитовий сезон" - ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Мінфін США пояснив, чому засекретив частину "Кремлівської доповіді"
Наступний матеріал
Мешканці Сміли перекрили трасу на Київ та обіцяють заблокувати залізницю
Loading...