Олена Зеркаль
Олена Зеркаль 5 канал

Росії доведеться виправдовуватися в Гаазькому суді – Зеркаль (оновлено)

Читайте по-русски
У Міжнародному суді ООН розпочали розгляд позову України проти РФ

Росії доведеться виправдовуватися в Гаазькому суді перед звинуваченнями у фінансуванні тероризму та расовій дискримінації в Криму. Про це розповіла заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, повідомляє кореспондент "5 каналу" Петро Троць, який слухав брифінг.

За словами Зеркаль, у Міжнародному суді ООН розпочали розгляд позову України проти РФ, що його українська сторона подала ще у 2017 році. Цей розгляд, вважає дипломат, може тривати до 2023 року, а те, що Росія змушена виправдовуватися, це вже великий удар по її репутації. 

"Вони можуть вдатися до своєї нормальної практики, до "правової гімнастики". Вони можуть стверджувати, що "Бук" вони постачали, не розуміючи, що він може стріляти по цивільному літаку, звичайно, вони можуть розповідати, що зброя і "Гради" були в шахтах, але все це буде не просто частиною російської пропаганди, вони фактично зганьблять себе, надаючи такі докази суду", – сказала Зеркаль. 

За словами дипломата, сам факт, що Росію визнають винною в усіх цих вчинках, вже буде для нас великим успіхом. 

Із найгучніших імен, що фігурують у позові – це Зюганов, Жириновський, Шойгу та інші російські діячі. Як сказала Зеркаль, Путін там поки що не згадується, але вона висловила переконання, що і він відповідатиме за свої вчинки. 

Нагадаємо, 8 листопада Міжнародний суд ООН відхилив заперечення Росії щодо юрисдикції у справі про тероризм.

Як розповіла "5 каналу" юристка Катерина Бусол, від цього рішення залежить, чи розглядатиме суд далі цю справу "по суті". Тому рішення ключове – коли суд ООН прокоментував, чи дійсно Україна правильно використала всі досудові можливості врегулювання суперечки.

Попередній матеріал
"Конфлікт у Станиці досі не вичерпаний": голова товариства ветеранів АТО розповів про стратегію РФ
Наступний матеріал
Спричинив поліграф-скандал: ВР підтримала законопроєкт, що ліквідує "майданчики Яценка" – подробиці
Loading...