Алея Героїв Небесної Сотні
Алея Героїв Небесної Сотні Радіо Свобода

Родини Героїв Небесної Сотні вимагають повторного конкурсу на керівника управління ДБР у справах Майдану

Читайте по-русски
Сторона потерпілих вимагає від ДБР проведення повторного конкурсного відбору – але тепер із дотриманням вимог закону та громадськості

Родини Героїв Небесної Сотні разом з адвокатами та громадськими організаціями виступили із заявою про недовіру до проведеного конкурсу на посаду керівника управління Державного бюро розслідувань у справах Майдану.

У заяві на ім'я виконувача обов'язків директора ДБР Олексія Сухачева, що була опублікована в Facebook, вони вимагають проведення повторного конкурсу на згадану посаду.

"Як нам стало відомо, після проведення конкурсу на посаду керівника управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань переможцем визначено Тарасюка Анатолія Васильовича. Вважаємо, що результати цього так званого конкурсу були визначені заздалегідь з метою отримати "ручного" наглядача, а не незалежного і ефективного керівника управління розслідувань у справах Майдану. Потерпілі у справах Майдану, їхні представники і громадськість занепокоєні маніпуляціями, які відбуваються навколо цього конкурсу і його непрозорістю", – мовиться в заяві.

У повідомленні наголошується, що попередній конкурс завдяки "активній участі громадськості та увазі журналістів" був проведений чесно та відкрито. Тож і питань до фіналу конкурсного відбору, до якого вийшли "три найсильніших кандидати", не виникало.

"Проте без пояснення причин після заміни в.о. директора ДБР на Сухачева О.О. результати конкурсу анулюються і жоден із кандидатів не обирається і не призначається на посаду. В цьому ми вбачаємо незаконне втручання в проведення конкурсу, ручне керування комісією і протиправний вплив на результати конкурсу. Відповіді на запит щодо причин і законодавчих підстав визнання конкурсу таким, що не відбувся, а також відповідний протокол конкурсної комісії ДБР не надає", – наголошується в заяві.

Представники родин Героїв Небесної Сотні наголошують, що Анатолій Тарасюк став переможцем нового конкурсу, де серед вимог до кандидатів навіть не був потрібен досвід розслідування чи процесуального керівництва у справах Євромайдану. А громадськість та потерпілі не мають інформації про кандидатів, тож і перевірити їх доброчесність неможливо.

"Очевидно, що єдиною метою оголошення нового конкурсу є просування конкретного кандидата новим в.о., який не міг це зробити в минулому конкурсі. Онлайн-трансляція засідань конкурсної комісії дозволяє побачити, що нові кандидати слабші за фіналістів минулого конкурсу, частина з яких знову бере участь у конкурсі", – підсумовується в заяві.

Тож ГО "Родина Героїв Небесної Сотні", ГО "Адвокатська дорадча група" та ГО "Хімічні та токсикологічні отруєння в Україні" вимагають від ДБР провести повторні конкурси на посаду керівника управління з розслідування злочинів, вчинених у зв'язку із масовими протестами у 2013-2014 роках, Державного бюро розслідувань та його заступника. Але із дотриманням вимог закону та громадськості.

Нагадаємо, у серпні представники родин Небесної Сотні заявили, що "влада в черговий раз пробиває моральне дно". Таким чином прокоментували призначення Олега Татарова на посаду заступника голови Офісу президента.

Попередній матеріал
Переламаний ніс та побите обличчя: чому у Львові водій таксі жорстоко відлупцював клієнта
Наступний матеріал
Ляшко розповів про орієнтовні дати поставки, кількість та вартість вакцин від COVID-19
Loading...