Дмитро Лубінець
Дмитро Лубінець Facebook/ Дмитро Лубінець

Родинам загиблих волонтерів виплачують одноразову допомогу – Дмитро Лубінець

Читайте по-русски
Також, омбудсмен повідомив куди звертатися та які документи потрібно подати

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів, що родинам загиблих волонтерів виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 500 прожиткових мінімумів. Про це повідомляє омбудсмен у Telegram.

"У разі загибелі (смерті) волонтера під час надання волонтерської допомоги в районах АТО, ООС, бойових дій та збройних конфліктів сімʼї загиблого (померлого), його батькам та утриманцям виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 500 прожиткових мінімумів", – зазначив Лубінець.

"Куди звертатися: до міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера, яка утворена Міністерством у справах ветеранів України", – розповів уповноважений ВРУ з прав людини.

Лубінець написав: "Для отримання одноразової грошової допомоги члени сімʼї, батьки та утриманці загиблого (померлого) подають міжвідомчій комісії заяву та документи: довідку судово-медичної експертизи про причини смерті або довідку про характер отриманих поранень; а також у разі необхідності свідчення керівника одного з підрозділів Збройних сил, інших військових формувань, правоохоронних органів, органів державної влади про надання волонтером волонтерської допомоги. Також можуть додаватись інші документи, які підтверджують факт надання волонтерської допомоги в районах АТО, ООС, бойових дій та збройного конфлікту".

"Допомога виплачується не лише членам родини волонтера, а й утриманцю, який не є його членом сімʼї. Виплата проводиться відповідно до рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування відповідної особи на утриманні загиблого (померлого)", – підсумував уповноважений ВРУ з прав людини.

Як повідомляв 5.UA, росії доведеться відповідати за кожен скоєний воєнний злочин: Лубінець відреагував на розстріл українського військовослужбовця.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Дивіться також відео за темою:

волонтери – це також армія – аеророзвідники "Мальтієць" та "Гермес".

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Новий президент Чехії Петр Павел склав присягу: яка його позиція щодо України – включення
Наступний матеріал
Зеленський призначив нового заступника голови Національної гвардії
Loading...