Літак SkyUp Airlines
Літак SkyUp Airlines SkyUp Airlines

Рік з лоукостерами: Омелян розповів, як змінилася ситуація з авіаперевезеннями в Україні

Читайте по-русски
Мінінфраструктури проводили лоукости для того, щоб змінити ментальність людей

В ефірі "5 каналу" міністр інфраструктури України (2016-2019)  Володимир Омелян нагадав, що рік тому Ryinair здійснив перший регулярний рейс в Україну. Ексміністр у зв’язку з цим розповів, наскільки змінилася ситуація з авіаперевезеннями в Україні за цей рік.

"Змінилося все. І власне, це той ефект, до якого ми прагнули. Не всі розуміють, для чого ми заводили лоукости. Хтось вважає, що це для особистого піару Омеляна чи тодішнього президента Порошенка. Хтось вважає, що це просто для пожвавлення ринку чи вибиття ґрунту під монополії чи дешевих авіаквитків. Ні. Ми проводили лоукости для того, щоб змінити ментальність людей, насамперед українців. І в другу чергу відкрити Україну для іноземців. Ключ до цього – дешевий авіаквиток. І ми це зробили. І я більш ніж щасливий, тому що справді завдяки проведеній у 2016 році реформі авіаційного ринку щодо видачі дозволів і слотів, ми отримали довіру найбільших іноземних компаній, вони зайшли на український ринок і вже створюють тут нові робочі місця", – сказав Омелян.

Він також розповів: "Розвиваються наші національні авіакомпанії. Хоча було складно перший рік, але далі вони вийшли на абсолютно ефективну модель. І зараз заповненість місць в кожному українському літаку – значно вища, ніж це було у 2015-2016 роках. Тобто ефективність роботи зростає, бо та сама кількість бортів перевозить більшу кількість пасажирів".

Омелян також пояснив, чи є ризик, що ситуація зміниться до того, як було раніше у зв’язку зі зміною влади в Україні.

"Якщо не буде активної опозиції, то завжди є ризик, що самодур захоче стати на трон, надягти собі на голову корону і сказати, що я монарх України. Тому має бути активна критика не тільки всередині "Слуги народу", а й ззовні, з боку парламентських  партій і позапарламентських утворень. На цьому ми і будемо концентрувати свої зусилля. Бо Україна сильна саме в демократії і в дискусії. Іноді ми цим доходили до поразки, але точно диктатура і партія одного вождя – це не український шлях", – сказав він.

 

Попередній матеріал
Бракує фахівців: на Волині в районній лікарні закрили одразу два відділення – що буде з пацієнтами
Наступний матеріал
Європейські політики на форумі у Польщі розповіли, чого чекають від нової української влади – сюжет
Loading...