5.ua

Річницю більшовицької революції відзначили в усіх обласних центрах [відео]

  Під вигуки свободівців до монумента Слави у Львові колоною йдуть комуністи. Ідеологічних супротивників розділяють ланцюгом правоохоронці. Ще напередодні до мерії із заявкою на мітинг звернулися прихильники «червоної» ідеології. Одночасно у тому ж місці заманулося зібратися і націоналістам.

  Олександр Калинюк, голова Львівської обласної організації «Антифашистського комітету України»: «Святкуємо річницю Великої жовтневої соціалістичної революції, яка в 20 ст. була основною подією, яка змінила політичне обличчя всього світу».

  Любомир Мельничук, депутат львівської міської ради, ВО «Свобода»: «Для чого у Львові провокувати ситуацію, створюючи парникові умови для комуністичної партії?»

  Сергій Маруняк, заступник начальника ГУ МВС України у Львівській області: «Як ви бачили, порушень громадського порядку не допущено. Дякую за увагу».

  У кримській столиці – дощ від самого ранку. З парасолями та в дощовиках сходяться понад три сотні літніх людей. Організатори шикують учасників ходи в колони. Попереду – оркестр.

  Для руху колони у середмісті правоохоронці перекрили рух транспорту. Учасники акції зупиняються біля пам’ятника пролетарському вождю. Покладають квіти та вінки. Мітингують – щонайменше годину.

  Мітингувальниця: «...Я  благодарна той власти за то, что получила хорошее образование, хорошую работу - поэтому я здесь».

  Мітингувальник: «Я человек прошлой эпохи – поэтому я пришел сюда. Думаю, что еще я застану хорошие времена...»

  Під червоні прапори у Харкові зібралося кілька десятків людей. Від вічного вогню вони рушають до пам’ятника Леніну. У руках тримають червоні гвоздики. Після покладання квітів – розходяться.

  Мітингувальник: «Сегодня наш праздник. Это праздник трудового народа, трудящихся всех».

  Мітингувальник: «Хотя сам я не являюсь коммунистом, хочу поблагодарить их за счастливое детство, за ту жизнь, которой мы жили 70 лет».

  Зо дві сотні комуністів та їхніх прихильників зібралися у Житомирі. Урочистою ходою та мітингом відзначили «жовтневу» дату. Рух транспорту на час мітингу правоохоронці призупинили.

  Найвелелюдніший мітинг відбувся у Донецьку. Під червоними прапорами зібралися понад півтори тисячі комуністів. Ушанувати 96-ту річницю разом із  донбаськими однопартійцями прибув і лідер КПУ, Петро Симоненко.

  Мітингувальник: «Советская власть навсегда должна быть, а не эти фашисты. На черта они нужны. Мы в войну их кормили, этот Евросоюз. А надо к России, Казахстану и Белоруссии. Вместе чтобы наши республики были».

  Мітингувальник: «В 45 году в Европу вошли, как победители. Теперь нас на аркане тянут, как побежденных».

  День Жовтневої революції відзначили в усіх обласних центрах України. Найменш чисельна акція відбулася у Черкасах – там зібралося не більше двох десятків прихильників «червоної» ідеології.

  Марічка Кужик, Юлія Крючкова, Оксана Трокоз та Юлія Божко, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Сьогоднішній день у ВРУ так і не став вирішальним [відео]
  Наступний матеріал
  У Харкові закрили стаціонар для хворих на найважчу форму туберкульозу [відео]
  Теги:
  Loading...