5.ua

У Харкові закрили стаціонар для хворих на найважчу форму туберкульозу [відео]

  Ще минулого місяця у цьому стаціонарі лікували хворих на мультирезистентний туберкульоз. Зараз тут – глобальний ремонт, а вже колишні пацієнти розносять небезпечну хворобу, каже медсестра Світлана Романова.

  Хворі йти не хотіли, запевняє жінка. Така форма туберкульозу, як у них – стійка до більшості протитуберкульозних препаратів. Пацієнтів виявляли в інших медичних закладах і збирали окремо, саме в цьому стаціонарі. Натомість, керівництво закладу запевняє: жодної небезпеки немає. Недужих розподілили туди, де їм можуть надати кваліфіковану допомогу. Та жаліються – відкладати ремонт не було змоги. 

  Ремонт стаціонару – ідея обласної влади. Протитуберкульозну службу реформують уже третій рік. Заступник губернатора особисто показує, як тепер виглядає обласний диспансер, відкритий кілька років тому. Обіцяє – такі ж умови будуть і у відремонтованому стаціонарі.

  Але у Харківської правозахисної групи – інші дані. Кажуть, семеро пацієнтів до лікарень узагалі не потрапили – комусь умови не підходять, комусь їхати далеко. Люди звертаються по допомогу до правозахисників.

  Завершити ремонт і повернути до відділення пацієнтів з мультирезистентним туберкульозом в облдержадміністрації обіцяють до нового року.

  Світлана Сірик, В’ячеслав Кузьменко, Харків, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Річницю більшовицької революції відзначили в усіх обласних центрах [відео]
  Наступний матеріал
  Французька поліція розслідує можливість убивства Арафата
  Теги:
  Loading...