5 канал

Річниця безжалісного вироку російського "суду": у Києві влаштували акцію підтримки політв'язнів Кольченка і Сенцова

Акція розпочалась зі своєрідного перформансу: зачитання вироку винуватцям незаконного ув'язнення українців

Надвечір четверга, 25 серпня, у столиці на Поштовій площі відбулась акція до річниці винесення російським судом вироків політичним в'язням – кримчанам Олегу Сенцову і Олександру Кольченку. Тут зібрались близько півсотні активістів, які висловили свою солідарність з бранцями Кремля, яких незаконно утримують у РФ.

Як передає власний кореспондент "5 каналу", що перебуває на місці подій, акція розпочалась зі своєрідного перформансу. Текст обвинувачення, який торік озвучила російська Феміда, активісти адаптували, і замість імен підсудних були названі імена тих, хто винний у незаконному ув'язненні українців. Крім того, на плакатах в учасників акції були зображені портрети цих людей, починаючи від президента РФ Володимира Путіна і закінчуючи слідчими.

"Ми вирішили підштовхнути наше правосуддя і міжнародне правосуддя до тих обвинувачень, які згодом можуть бути висунуті і Путіну, і тих людям, які становлять злочинну організацію, створену ним. Йдеться про суддів, прокурорів, слідчих та спецслужби. Це і Наталя Поклонська – так званий прокурор Криму. Ми вирішити висунути своє обвинувачення "путінському режиму" саме у зв'язку з цією справою", – каже учасниця "Євромайдан SOS" Марія Томак.

"Такий захід націлений на те, щоб висвітлювати ці питання, піднімати цю проблему, доносити її до суспільства та влади. Коли саме влада чує цей тиск, коли суспільство розмовляє, не забуває про цю проблему, це створює у медіапросторі  можливість захистити себе", – додає колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв.

Акцію підтримки політв'язнів вирішили провести саме сьогодні, 25 серпня, оскільки рівно рік тому за сфабрикованою справою у російському Ростові-на-Дону суд оголосив вирок українським громадянам Олегу Сенцову та Олександрові Кольченку. Режисерові Сенцову присуджено 20 років позбавлення волі, активістові Кольченку – 10 років. 

Нагадаємо, російський правозахисний центр "Меморіал" нещодавно визнав Сенцова і Кольченка політв'язнями.

Попередній матеріал
Кириленко: Закон про квоти на українську пісню набуде чинності на початку листопада
Наступний матеріал
Нардеп: Близько 70% правоохоронців, які не пройшли переатестацію у поліції, поновилися на місцях
Теги:
Loading...

Ув'язнені українці: правозахисник розповів, в яких умовах утримують політв'язнів Сенцова і Кольченка

"Якщо мені судилося стати цвяхом у кришку гроба тирана – я не зігнуся" – лист Олега Сенцова українцям

Російські тюремники вже три місяці не пускають українських дипломатів до Сенцова і Кольченка

У Києві в день народження Сенцова закидали фаєрами офіс "Росспівробітництва"