Репортаж про унікальний заповідник на узбережжі Чорного моря (відео)

  Понад сто тисяч гектарів райської землі - саме так називають Чорноморський біосферний заповідник його відвідувачі. Він розташований на узбережжі Чорного моря на Херсонщині і є прихистком для сотень рідкісних видів флори та фауни. Вже понад вісімдесят років вхід на цю територію суворо регулюється. Тепер виняток зробили для журналістів і лише в обмін на прибирання території.

  На Тендрівській косі ще не було жодної цивільної людини. Зазвичай, сюди приїжджають вчені, науковці та високопосадовці. Журналістів сюди пустили лише за однієї умови – якщо вони допоможуть прибрати територію заповідника.

  Тендрівська та Ягорлицька коси, шість материкових ділянок та безліч маленьких островів – це все один великий Чорноморський біосферний заповідник. Науковці не дарма називають його найбільшою морською охоронною зоною Європи. Загальна площа перевищує сто тисяч гектарів. Прибрати природний комплекс не тільки неможливо, але й небезпечно.

  Журналістів пожаліли - дали прибрати лише невеличку частину Тендрівської коси, яка тягнеться на вісімдесят кілометрів. Власних прибиральників заповідник не має. У двадцаті роки минулого сторіччя, коли охоронну зону тільки відкривали, ніхто й не думав, що на це потрібні гроші.

  Година роботи – і на узбережжі вже купа торб зі сміттям. У планах керівництва заповідника – щомісяця привозити сюди студентів-волонтерів. Інакше, кажуть, сміття зашкодить флорі та фауні. Наразі тут є шістнадцять видів рослин, занесених до Європейського червоного списку. Ще двадцять чотири види занесені до Червоної книги України.
  А за кількістю видів птахів - заповідник може конкурувати з найвідомішими охоронними зонами світу. На маленьких островах гніздяться понад сто видів птахів, загальна кількість яких перевищує сто двадцять тисяч. Директор заповідника усіма цими багатствами і пишається і переймається одночасно. Каже, охочих нелегально полювати або відкусити шматочок  заповідника у приватну власність щороку більшає.

  Величезну територію заповідника охороняють лише двадцять сім єгерів. Та, за словами директора, цього достатньо. Мовляв, якби їхня кількість сягала сотні, половина співпрацювала б із браконьєрами.

  Азад Сафаров, Василь Мартищенко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.62Мб)
  Попередній матеріал
  В Гондурасі розстріляли мітинг прихильників вигнаного президента
  Наступний матеріал
  Міжетнічні заворушення у Китаї - 140 людей загинули (репортаж)
  Теги:
  Loading...