Міжетнічні заворушення у Китаї - 140 людей загинули (репортаж)

  Міжетнічні заворушення на заході Китаю - вони стали наймасовішими за останні десять років. Внаслідок сутичок 140 людей загинули, понад 800 були поранені. За даними китайських державних ЗМІ, підбурювачами були представники уйгурської нацменшини, бо вони нападали на етнічних китайців та підпалювали їхнє майно. Натепер, в Урумчі підтримують спокій силами численних поліцейських патрулів.

  Спалені і потрощені авто, перелякані люди, барикади на вулицях і натовпи розлючених протестувальників - державні ЗМІ скупо повідомляють подробиці і причини заворушень, що несподівано сплахнули у китайській провінції Сіньцзян. Але відео говорить саме за себе. Протестувальники - представники уйгурської  нацменшини - підпалювали магазини, трощили машини та автобуси, перекидали поліцейські бар`єри і атакували перехожих на вулицях. Відтак пошкодили понад 260 автомобілів та 200 крамниць.

  Заворушення розпочалися напередодні. Тоді більш, ніж тисяча протестувальників зібралися у столиці провінції - в місті Урумчі. Вони вимагали покарати винних у смерті двох уйгурів, які минулого місяця загинули під час бійки в іншому кінці країни - у Східній провінції Гуандун. У тому, що сталося, влада звинувачує сепаратистів. Проте уйгурська діаспора з-за меж Китаю заявляє, що протести були мирними, а насилля спровокувала поліція. Що саме сталося в Урумчі  - достеменно з`ясувати вкрай складно. Китайське телебачення показує лише етнічних китайців, постраждалих під час заворушень.

  Наразі поліція контролює ситуацію у провінції. За повідомленням місцевих ЗМІ, сотні людей арештовані. У провінції, яка водночас є і автономним районом, мешкає 8 мільйонів уйгурів - частина з яких вимагає незалежності, або принаймні - більшого самоврядування. На що центральна влада у Пекіні, яка перш за все дбає про монолітність і міць Китаю, категорично не погоджується.

  Шимко Світлана, Нонна Стефанова, 5 канал  

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.07Мб)

  Попередній матеріал
  Репортаж про унікальний заповідник на узбережжі Чорного моря (відео)
  Наступний матеріал
  Столичний водогон в аварійному стані
  Теги:
  Loading...