Російські найманці
Російські найманці фото informnapalm.org

Рекордна швидкість: петиція щодо розслідування справи "вагнерівців" стрімко набирає голоси

  Читайте по-русски
  7 вересня родичі воїнів ЗСУ, які загинули на Донбасі, зареєстрували петицію з вимогою створити ТСК щодо розслідування зриву операції із затримання терористів ПВК "Вагнер"

  Петиція родичів загиблих на Донбасі воїнів, які вимагають створити парламентську ТСК з розслідування справи "вагнерівців", стала рекордною за швидкістю голосування на сайті парламенту. За дві доби вона вже зібрала більш як 8 тисяч голосів, і кількість підписантів продовжує стрімко зростати.

  Як відомо, 7 вересня родичі українських воїнів, які загинули на Донбасі від рук російських найманців, зареєстрували на офіційному порталі Верховної Ради України петицію з вимогою створити ТСК щодо розслідування зриву операції із затримання терористів з ПВК "Вагнер".

  "Ми, родичі і близькі українських воїнів, які загинули, захищаючи Україну в найбільш важкий період російські агресії, з гірким подивом читаємо в різноманітних ЗМІ шокуючу інформацію про те, що операція з вивезення в Україну російських найманців, бійців ПВК "Вагнер" була зірвана. Це не просто бійці одіозного підрозділу найманців. Це люди, які вбивали наших рідних, воювали проти нашої армії на Донбасі в 14-15 роках. Це військові злочинці, які вчинили безліч кривавих злочинів на території України. Частина з яких стали найбільш трагічними сторінками цієї війни", – зазначається у петиції.

  Автори петиції вимагають справедливості і встановлення істини, а також відповіді на питання: хто винен у тому, що бойовики, на руках яких кров українських солдат, українських військових і льотчиків – в останній момент уникли покарання? Хто і чому "злив" інформацію і таким чином зірвав затримання? Чому Генеральна прокуратура України не відреагувала на пропозицію Лукашенка прибути до Мінська, щоб довести причетність цих найманців до участі в агресії проти України?

  На думку авторів, слідча комісія Верховної Ради наразі є єдиним інструментом, за допомогою якого можна знайти відповіді на запитання. 

  "Ми вимагаємо притягнути до відповідальності тих, хто поставив під загрозу життя українських розвідників, які працювали над цією операцією", – також зазначають рідні загиблих військових.

  "Це потрібно, зрештою, усьому цивілізованому світу, адже якби затримання вбивць та бойовиків відбулося, то в перспективі вони постали б не лише перед українським, а й перед міжнародними судами. Ми вимагаємо правди!" – наголошують ініціатори петиції.

  Автор петиції – Віталіна Тарасова, вдова Героя України, командира літака АН-30Б, що був збитий російськими найманцями у червні 2014 року, Костянтина Могилка. Серед ініціаторів також мати загиблого в літаку Іл-76 14 червня 2014 року Віталія Бондаренка Ніна Бондаренко; батько загиблого в Іл-76 Павла Ніконова Сергій Ніконов; дружина Олександра Котова, який загинув у збитому літаку ІЛ-76, Тетяна Котова.

  Попередній матеріал
  Марії Колесниковій інкримінують "спробу захоплення державної влади" – адвокат
  Наступний матеріал
  Окупанти "ДНР" заявили, що Україна погодилася допустити їх "інспектувати" позиції ЗСУ
  Loading...