Ракетними ударами росіяни зруйнували пам'ятник Нестору Махну у центрі Гуляйполя. Тривалий час цей монумент був своєрідним символом прифронтового міста. Його щодня обстрілюють, але тут і досі залишаються цивільні. Попри умовляння, виїздити з Гуляйполя не хочуть. У кожного – свої причини. Які саме? Дізнався наш Денис Розенков. Далі його репортаж із Запорізької області.
Пану Миколі – 92 роки. Чоловік пережив Другу світову війну. Тепер виживає під російськими обстрілами.
"У підвал я вже не залізу, з підвалу теж не вилізу", – поділився житель Гуляйполя Микола Шейко.
Як і більшість жителів прифронтового Гуляйполя, він намагається далеко не відходити від своєї оселі. Артилерійський або ракетний обстріл тут може розпочатися будь-якої миті. У проміжках між обстрілами Надія намагається поратися на городі.
"Коли буває тихо, але це ж буквально може бути і через п'ять хвилин може "гепать". Може бути подалі, може бути поруч", – зауважила жителька Гуляйполя Надія.
Город – це головний засіб виживання, каже пані Надія. Що встигли посадити, з того й живуть.
"Минулий рік що вродило, закрили в банки, запаси були. Окрім того, нам дають гуманітарну допомогу – кашу, крупи, макарони, ну, виживаємо, хто як може", – поділилася жінка.
На вулиці, де мешкає пані Надія, залишилося лише три родини. Решта виїхала.
"Ось до сусідки був "прильот" – розбило хату. Повністю. А ми в погребі сиділи, думали, привалить, такий грохіт був", – пригадава вона.
Кидати свою оселю та переїжджати до безпечніших місць жінка не має наміру. Бо, каже, тут її дім. Такої самої думки і її сусід – пан Микола. Каже: поїде, лише якщо росіяни зайдуть до міста.
"У мене машина, одразу, що впихнем – кинемо, і виїжджаємо. З цими ур*дами ми не збираємося залишатися. То вже не життя", – наголосив житель Гуляйполя.
Олександр на своїй вулиці залишився один. Розповідає: вивіз усю родину до обласного центру. А сам наглядає за господарством.
"Не хочеться залишати рідну землю. Тут народився, виріс. Ми хоча б дітей відправили. Онуків, дітей, всі в Запоріжжя. Тут же страшне таке творять", – зазначив Олександр Циб.
Чоловік лише нещодавно повернувся з лікарні. Під час чергового обстрілу його травмували уламки російського снаряда. Були пробиті легені.
За словами місцевих жителів, окупанти посилюють обстріли Гуляйполя. Намагаються засипати місто снарядами та ракетами.
"Ну, зараз у них уже ротація, і ми вже знаємо, і тоді починається, ті відстрілюють все, і чекають нових боєприпасів. І тоді починається", – додав житель Гуляйполя.
Район, де мешкає пані Ольга, розташований ближче до передової. Жінці не раз пропонували евакуюватися, але вона відмовляється. Каже: має поважні причини.
"До мене приїжджали теж хлопці з міліції, казали: "Хочете, ми адрес вам дамо, поїдете". У мене сина убили, рік як убили біля пошти, отам прилетів снаряд. Вони з другом йшли і їх насмерть на кусочки порубало. Я їм кажу, хлопці, я не поїду від своєї дитини", – розповіла Ольга Васильєва.
За даними військової адміністрації міста, попри щоденні щільні обстріли, у Гуляйполі ще залишаються близько півтори тисячі мирних жителів.
Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запорізька область, "5 канал"
Читайте також: без світла, газу, магазинів та аптек – як живе прифронтове місто Гуляйполе у Запорізькій області.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.