socportal.info

Рада виконала умову для отримання траншу у €600 млн від ЄС: ухвалено закон про НКРЕКП

Відповідний закон підтримали 250 нардепів

Під час засідання у четвер, 22 вересня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон "Про НКРЕКП". За відповідний законопроект №2966-д проголосували 250 народних депутатів, передає DT.

Як стало відомо, законопроект про НКРЕКП, зокрема, передбачає, що комісія буде складатися з семи членів, які призначаються і звільняються указом президента. Майбутні члени регулятора будуть відбиратися конкурсною комісією у складі п'яти чоловік: двох представників призначає президент, двох – парламент (від комітету ПЕК і комітету ЖКГ), одного – Кабінет міністрів.

Голова НКРЕКП обирається членами комісії на закритому голосуванні. Він переобирається кожні два роки після затвердження першого складу комісії.

Крім того, закон передбачає, що діяльність НКРЕКП фінансуватиметься за рахунок надходжень до спецфонду Державного бюджету внесків на регулювання, що оплачуються суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність у сферах енергетики і комунальних послуг.

Як відомо, НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

Нагадаємо, нардепи кілька разів провалювали голосування за законопроект. У першому читанні законопроект був прийнятий ще 12 квітня цього року. З того часу офіційне затвердження переносилося кілька разів.

Зазначимо, що авторами законопроекту є 12 депутатів від БПП, "Батьківщини", "Самопомочі", "Народного фронту" і "Опозиційного блоку". 

Як повідомляв 5.ua, ухвалення цього закону є умовою для виділення другого траншу у розмірі 600 млн. євро у рамках макрофінансової допомоги ЄС.

Попередній матеріал
У ДПСУ сказали, що перевозить російський "гумконвой"
Наступний матеріал
Альтернатива автівці: у Києві відбулась щорічна акція "Велосипедом на роботу"

Рада провалила тарифний законопроект про НКРЕКП

Експерт: Тарифний законопроект про НКРЕКП повторно розглядатимуть не раніше вересня

Закон про НКРЕКП може вплинути на зменшення комунальних тарифів – Підлісецький

Прем'єр доручив НКРЕКП позбавляти ліцензії облгази, які не забезпечують споживачів лічильниками