Велика пилова буря знову накриває Україну. Жителі східних, південних та північних областей пишуть про істотне погіршення якості повітря, а також осад у вигляді піску. Дійшло і до Києва. У Гідрометцентрі кажуть, що пилову хмару притягнуло з росії. А в ДСНС дають поради, як не надихатися небезпечним повітрям. Подробиці – у сюжеті журналістки "5 каналу" Лідії Середюк.
Запах гару та пил довкола. Жителі східних, південних та північних областей поділилися в мережі відео горизонту, застеленого димом. Окрім поганої видимості та погіршення якості повітря, на поверхні помітили осад.
Частину України накрила пилова буря. Пилова хмара суне з південного-сходу, а саме – з російського Каспію, де нині фіксують величезну концентрацію пилу у повітрі, пояснили в Гідрометцентрі.
"Маємо в Каспійській низовині досить інтенсивні пориви вітру і там піднімається вгору запилення оце, частинки пилу з грунтів, і переноситься до України. Зараз найбільше запилення – це Полтавська, Дніпропетровська, Сумська, Харківська, Запорізька, Донецька та Луганська. По деяких північних областях, Чернігівська, Київська поєднуються разом з задимленням. З росії може надходити і наші торф'яники можуть додавати задимленість повітря", – розповіла синоптикиня українського Гідрометцентру Наталія Птуха.
Ситуацію погіршують не лише пожежі на торфовищах, а й вітряна та посушлива погода у всіх українських областях, окрім західних. Пил потраплятиме в Україну хвилями. Досягти Київщини та столиці він може вже наступними днями, 1 та 2 жовтня, але концентрація буде значно меншою, ніж на сході країни. Запиленість повітря в Україні протримається до цієї п’ятниці, доки вітер не змінить свій напрямок, спрогнозували в Гідрометцентрі.
"Саме тоді вже напрямок буде переважати з заходу, півночі. Тому і ці повітряні маси, які з Каспію, не зможуть до нас потрапляти, і відповідно, буде зниження запиленості", – каже синоптикиня українського Гідрометцентру Наталія Птуха.
А поки жителям територій, де забрудненість повітря відчувається найбільше, радять обмежити перебування на вулиці, зачиняти вікна та пити багато води.
Ще одна аномалія наприкінці вересня – кучугури снігу в Карпатах. На горі Піп Іван випав перший сніг у цьому році. Це третя за висотою українська вершина. Світлину поширив Чорногірський пошуково-рятувальний пост. Зимова погода і на гірськолижному курорті Драгобрат. Світлини зимових пейзажів заполонили мережу. Снігопад у першій половині осені не дивина, розповіла синоптикиня.
"Пройшов холодний атмосферний фронт і, звичайно, він у високогір’ї виражається, там місцевий клімат. Там можуть бути такі процеси і вони для кінця вересня не є чимось незвичайним. Оцей сніговий покрив, який утворився, він не такий тривалий, стійкий. Такі явища можуть бути, але поки що у високогір’ї Карпат", – зазначила синоптикиня українського Гідрометцентру Наталія Птуха.
Лідія Середюк, "5 канал"
Нагадаємо, що в Києві вересень відзначився 11 температурними рекордами.
Читайте також: погода на вересень – метеоролог розповів, коли в Україну прийдуть перші заморозки. Перехід до метеорологічної осені відбудеться не на всій території країни.
Дивіться відео:
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.