блокада на кордоні
блокада на кордоні 5 канал

Протест польських перевізників: майже 3 тисячі українських вантажівок заблоковані – яка ситуація на пунктах пропуску

Читайте по-русски
Частина українських перевізників намагаються повернутися додому через кордон зі Словаччиною

Майже 3 тисячі вантажівок залишаються заблокованими. На трьох пунктах пропуску з Польщею – величезні черги через протест польських перевізників. Він розпочався ще 6 листопада. Відтоді три найбільші пункти пропуску із Польщею залишаються заблокованими. Ще на чотирьох ускладнений рух, повідомили у Держприкордонслужбі. Після зустрічі із представниками українського та польського урядів перевізники з Польщі відмовилися розблокувати кордон. Обіцяють протестували до кінця року, якщо їхні вимоги не виконають. Про актуальну ситуацію на пунктах пропуску – знає журналістка "5 каналу" Лідія Середюк.

Черга довжиною близько 30-ти кілометрів. На пункті пропуску "Ягодин" на кордоні з Польщею стоїть понад тисячу вантажівок, які намагаються потрапити в Україну. Але вже другий тиждень поспіль через страйк польських перевізників цей пункт пропуску стоїть майже непорушно. З Польщі пропускають лише по кілька фур на годину. Та сама ситуація ще на двох проїзних шляхах.

"Якщо говорити про українські пункти пропуску це Ягодин, Рава-Руська і Краківець. все ж таки вони пропускають за годину по кілька вантажівок, це в обох напрямках. Але інтенсивності руху від цього не додає. І станом на ранок ми маємо близько 2900 транспортних засобів, які очікують в чергах у напрямку Польщі. Очікують подальшого руху у напрямку України", – повідомив речник держприкордонслужби Андрій Демченко.

По 1200 вантажівок очікують у пунктах пропуску "Ягодин" та "Краківець". Ще з пів тисячі стоять на "Раві-Руській". Щоб виїхати з Польщі, перевізники обирають серед інших, не заблокованих пунктів пропуску. Тому на них рух також ускладнився.

"По прикладу, на напрямку пункту пропуску "Шегині" на території Польщі перебуває близько 1300 вантажівок, які очікують можливості, знову ж таки прослідувати в напрямку України і приблизно по 400 вантажівок на інших пунктах пропуску сукупно", – наголошує речник держприкордонслужби Андрій Демченко.

Частина українських перевізників намагаються повернутися додому через кордон зі Словаччиною. Втім, тамтешні перевізники, за даними словацьких ЗМІ, теж погрожували перекрити кордон для українських вантажІвок. А днями заблокували на годину пункт перетину з Україною Вишнє Нємецьке. Однак у Держприкордонслужбі кажуть: через цей шлях пропуск триває, хоча й уповільнено через додаткове навантаження.

На трьох заблокованих пунктах пропуску розпочав роботу

Штаб допомоги українським водіям. На кордоні є спеціальні координатори, також працює гаряча лінія Укртрансбезпеки. 

"Його ключова задача – забезпечити наших людей їжею, питною водою, медикаментами та пальним. За кожним із трьох пунктів перетину кордону закріплений координатор, який збирає потреби та перебуває на постійному зв'язку з водіями. Також Міністерство спільно з профільними відомствами сприятиме евакуації водіїв на територію України, якщо виникатиме така потреба. Працюватиме Штаб, допоки кордон не буде розблокований та стабільність руху через пункти пропуску не буде відновлена", – наголосили у міністерстві розвитку, громад, території та інфраструктури України.

А поки через транспортний колапс, що триває на кордоні з Україною, тисячІ українських перевізників залишаються у невизначеному становищі, очікуючи на переїзд. Польські перевізники, що влаштували протест, і надалі наполягають на своєму. Вимагають повернути обов'язкові дозволи на в'їзд до Польщі для українських транспортних фірм, які тимчасово скасували на період повномасштабної війни.

Лідія Середюк, "5 канал"

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники почали блокувати рух вантажних автомобілів у пунктах пропуску українсько-польських кордонів. Основною причиною такого радикального кроку, за словами польської сторони, є те, що Євросоюз українським перевізникам спростив правила для здійснення міжнародних транспортних перевезень.

Читайте також: польські перевізники не пускають вантажівки з України, водії пропонують дублюючий пікет. В електронній черзі на виїзд з України близько 5 тисяч вантажівок.

Дивіться також відео: Польща НЕ ВІДСТУПИТЬ! Чого ми добиваємося? Ми кинули каміння – отримали у відповідь. Олексій Гончаренко.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Італія у деяких регіонах втрачає від 80 до 90% врожаю: чому в країні почалася оливкова криза
Наступний матеріал
Здатні знаходити вибухівку навіть під землею: як працюють собаки-сапери на Харківщині – сюжет
Loading...
На Закарпатті п'яні чоловіки погрожували вбивством прикордонникам

На Закарпатті п'яні чоловіки погрожували вбивством прикордонникам

СБУ ліквідувала ще 5 "схем для ухилянтів" по всій Україні – подробиці

СБУ ліквідувала ще 5 "схем для ухилянтів" по всій Україні – подробиці

Щонайменше 20 тисяч чоловіків незаконно виїхали з України від початку повномасштабного вторгнення рф − BBC

Щонайменше 20 тисяч чоловіків незаконно виїхали з України від початку повномасштабного вторгнення рф − BBC

Хвиля страйків перевізників може піти далі: Україна побоюється, що до Польщі приєднаються Словаччина та Угорщина

Хвиля страйків перевізників може піти далі: Україна побоюється, що до Польщі приєднаються Словаччина та Угорщина

Фінляндія оголосила про закриття кордону з росією: чотири КПП припинять роботу

Фінляндія оголосила про закриття кордону з росією: чотири КПП припинять роботу

Поліціянт незаконно переправляв ухилянтів за кордон як "людей з інвалідністю" – ДБР, ОГП

Поліціянт незаконно переправляв ухилянтів за кордон як "людей з інвалідністю" – ДБР, ОГП