Андрій Антоненко
Андрій Антоненко 5 канал

Прокуратура підіслала для Антоненка свідка з неправдивим алібі – адвокат

  Читайте по-русски
  Через показання "хибного свідка" заступник генпрокурора продовжив досудове розслідування у справі Шеремета на 4 місяці, зазначив Станіслав Кулик

  Свідка Олексія Єрмілова з неправдивим алібі для підозрюваного у справі Павла Шеремета Андрія Антоненка підіслала Генеральна прокуратура. Таку заяву зробив адвокат підзахисного Станіслав Кулик, повідомляє "24 канал".

  13 грудня Єрмілов в ефірі "4 каналу" повідомив, що в день вбивства Шеремета Антоненко був у нього вдома та вчив його гри на гітарі. Проте згодом поліція спростувала це алібі, а свідок сказав, що помилився в датах. Відтак, алібі виявилося хибним і спричинило хвилю дискредитації Антоненка в інфопросторі.

  "Свідка з неправдивим алібі для Антоненка підіслала прокуратура. Свідок на допиті 13 січня слідчим органам повідомив, що радився щодо надання інформації поліції з заступником генерального прокурора Віктором Чумаком. А потім той самий Чумак продовжив строк досудового розслідування ще на 4 місяці, коли інші відмовлялись продовжувати. Думаю, свідок не міг напряму відверто казати, що його підіслала прокуратура. Але ж не може бути аж отакий збіг", – сказав Кулик.

  У стенограмі до протоколу додаткового допиту є підтвердження слів адвоката щодо того, що Єрмілов таки радився з Чумаком. Утім, нібито проігнорував вказівку і спочатку надав коментар ЗМІ замість надання показань слідчим органам.

  "Багато журналістів сконтактувалися. І я так відмовлявся, поки не проконсультувався з Віктором Чумаком, що мені робити, куди йти. Ну, він порадив йти до слідчого і давати, але я вирішив, що треба це заявити. Щоб не було потім, що мовчав кілька днів, потім з'явився, щоб не було потім ніяких інцидентів", – розповів Єрмілов.

  Заступник генпрокурора відмовився прокоментувати, чи дійсно він радив, як діяти Єрмілову.

  У стенограмі також вказано, що Єрмілов дав перший коментар про хибне алібі Антоненка "4-му каналу", на інформаційну політику якого має вплив Дмитро Добродомов – політичний соратник Віктора Чумака.

  "Вони мені написали кілька разів. Я перепитав, як мені краще зробити. Сказали: "Ну скажи, як є". Я сказав, як я пам'ятав. Але після ретельної перевірки я не можу підтвердити, що це було конкретно в цей день. Я би й радий був підтвердити, але..." – зазначив Єрмілов на додатковому допиті, про що йдеться у стенограмі.

  Адвокат Кулик наголосив, що показання "хибного свідка" відіграли певну роль, у зв'язку з чим саме Віктор Чумак і продовжив строки досудового розслідування у справі Шеремета ще на 4 місяці.

  "Які підстави для продовження? Нібито наявність ризиків, що Антоненко буде переховуватися, впливати на свідків – підшуковувати таких, як Єрмілов, знищувати докази і таке інше. Але не мають бути докази того, що він не буде цього робити. Мають бути докази того, що він буде це робити, але їх немає. До того ж Антоненко має міцні соціальні зв'язки, місце навчання, місце роботи (служби), власне житло і позитивну репутацію. Тож він не може все покинути і переховуватись", – наголосив адвокат.

  Натомість заступник генпрокурора відмовився прокоментувати, чи дійсно неправдиві показання Єрмілова щодо алібі – ключова підстава для продовження строку досудового розслідування.

  Нагадаємо, Андрію Антоненку продовжили арешт до 4 квітня.

  Попередній матеріал
  "Богдан дембельнувся": користувачі соцмереж активно "прощаються" з екскерівником ОП
  Наступний матеріал
  Метро на Виноградар: правоохоронці прийшли з обшуками в "Київметробуд" і "Укргазбанк"
  Loading...

  Справа Шеремета: правосуддя чи репресії? – пресконференція

  "Долі людей зруйнували одним брифінгом": захист Дугарь позиватиметься до ЄСПЛ

  Дугарь змусили сказати, що вона добровільно їде до Києва, інакше її затримають за статтею 208 – адвокат

  "Ми не хочемо, щоб винних призначали" – "ЄС" ініціює створення парламентської слідчої комісії у справі Шеремета

  Убивство Шеремета: адвокати подали до Офісу генпрокурора нові докази невинуватості Дугарь – подробиці

  Брифінг щодо створення ТСК з розслідування вбивства журналіста Павла Шеремета