Проходьте на бюджет: як вступники реагували на втішну новину від Міносвіти

У порівнянні з минулим роком, електронна база працює майже безперебійно, говорять і в Міносвіти, і підтверджують у вишах

Майже 59 тисяч абітурієнтів дочекалися свого бюджетного місця. І вже частина вступників понесли оригінали документів до вишів України напередодні, 1 серпня. Йдеться про тих, хто вступає після школи на бакалавра, а також магістра медичного, фармацевтичного і ветеринарного спрямування.

З міста Кам’янське Дніпропетровської області батько Юрій із сином Андрієм приїхали до столиці, щоби подати оригінали документів у перший день зарахування на бюджет. Кажуть, що терпіти вдома було не сила.

"Переживаємо: поступимо чи не поступимо. Приїхали ще не було 10 години. Сподіваємося на кращий результат", – ділиться батько абітурієнта.

Попри те, що подати оригінали можна протягом шести днів, не хотів зволікати й Андрій Шатохін із Черкас. Хлопець марить працювати в ІТ сфері, тому і спеціальність обрав відповідну. Близько двох годин Андрій оновлював свою електронну сторінку перед кабінетом приймальної комісії Київського національного університету. А як побачив, що проходить на бюджет, не стримав емоцій.

Поблизу інших вишів так само юрби абітурієнтів із батьками. Денис від ранку чекав результату зарахування до Харківського університету радіотехніки. Списки навчальний заклад отримав уже по обіді.

"Недалеко взагалі, є можливість, чому б не подати відразу. Немає якихось "вау" радощів. Поступив і поступив. Радий дуже, але немає такого щоб "вау", – каже абітурієнт.

У порівнянні з минулим роком, електронна база працює майже безперебійно, говорять і в Міносвіти, і підтверджують у вишах. 

"Насправді це мало б бути сьогодні (1 серпня – 5.UA) взагалі. Це могло б бути до завершення робочого дня, але міністр обіцяла, що до 12-ї, власне кажучи, в районі 12 це і почалося вивантаження. Тому хтось раніше бачить, хто пізніше. На нашу думку це абсолютно нормально", – пояснює проректор із навчальної роботи КНУ ім. Тараса Шевченка Володимир Бугров.

"Фактично єдина державна база освіти працювала краще ніж минулого року. Майже не відбувалось якихось збоїв. Та інформація, яка надійшла з Міністерства освіти і науки України, ми виконали те державне замовлення, яке у нас було", – каже заступник секретаря приймальної комісії ХНУ радіоелектроніки Сергій Китаєнко.  

Загалом, майже п'ятдесят дев'ять тисяч абітурієнтів рекомендовані до зарахування на бюджет. Ті ж вступники, чий статус залишився з позначкою "Допущено до конкурсу", автоматично беруть участь у відборі на контракт.

У МОН зазначають, що якщо у вступників виникають певні труднощі із заходом в електронний кабінет – потрібно трохи зачекати. Через величезну кількість звернень система може перевантажуватися.

"І якщо ви вже побачили свій результат, будь ласка, виходьте із системи, щоб інші вступники могли ознайомитись з результатами", – просять у міністерстві.

Новоспечені бюджетники мають віднести оригінали документів до навчальних закладів до 18:00 6 серпня. А саме зарахування відбудеться наступного дня.

Евеліна Михайленко, Орест Пона, "5 канал"

Попередній матеріал
Підла куля цілить влучно лише в найкращих: пам'яті Сергія Нігояна
Наступний матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео

У Міносвіти розповіли, скільки вступників отримали запрошення на бюджет

"Екватор вступної кампанії-2018": подробиці від Міносвіти – відео

Старт вступної кампанії-2018: з якими труднощами стикаються абітурієнти цьогоріч

Розпочалася подача заяв на вступ до ВНЗ

Скандальне ЗНО з англійської: Гриневич пояснила, чому перескладатимуть лише 4 особи

У Тернополі дівчина прийшла на іспит до вишу "з весіллям" та дружками – ФОТО