Програми початкової школи стануть більш відповідними можливостям дітей – Гриневич

Стандарти ті самі, але інший процес навчання, зазначила міністр

Нові програми початкової школи стануть більш відповідними віковим особливостям сучасних дітей. Про це в ефірі "5 каналу" під час телемарафону "Україна понад усе" заявила міністр освіти та науки Лілія Гриневич.

"Програми початкової школи стануть більш відповідними віковим особливостям дітей. Вони є в межах тих самих державних стандартів… Для цих дітей ті самі стандарти, але інший процес навчання", – зазначила Гриневич.

"В центр процесу навчання, наприклад, виходить не читання на швидкість, а читання з розумінням тексту, вміння аргументувати свою думку, ставити запитання до прочитаного. І нові тексти, ми розширили палітру текстів, які будуть вчити діти в початковій школі, доповнили сучасними дитячими українськими письменниками. Діти повинні читати тексти про те життя, яке їх оточує", – наголосила вона.

"Треба пам'ятати, що діти в інформаційну еру, коли вони володіють змалечку вже інформаційними технологіями, користуються планшетами, коли вони граються на тривимірних моделях, після того вони приходять в школу. Якщо вони опиняються у тому ХХ столітті в цій школі, вони знеохочуються до навчання. Їх можна, звичайно, залякати, але кого ми тоді отримаємо? Дитину зі стресом, дитину, яка має порушене здоров'я", – додала міністр.

Попередній матеріал
Штайнмаєр про безпеку в Європі: Щодня зростає інтерес країн ЄС до спільної армії
Наступний матеріал
Іванна Климпуш-Цинцадзе: Європейські комітети надають позитивні рекомендації Україні - інтерв'ю

Як зустріли перший навчальний день у столиці: нова школа та онлайн-гаманці

Гриневич розповіла, що саме буде найтяжче "викорінити" з сучасної школи