Гриневич розповіла, що саме буде найтяжче "викорінити" з сучасної школи

Школа і далі залишається авторитарною, вважає міністр

Гриневич переконана, що найтяжче буде "викорінити" з сучасної школи "авторитарну" схему взаємодії між вчителем та учнем. Про це міністр освіти й науки сказала в ефірі "5 каналу".  

"Це те, що найважливіше і найважче в школі буде змінити. Тому що радянська школа мала виховати однакових громадян. В неї були свої завдання для тої держави – Радянського Союзу. Мала поламати в цих громадянах вільнолюбство для того, щоб вони були слухняними і виконували певні інструкції. І не показували й не аргументували своїх інакших думок. Звичайно, що була дуже сильна природничо-математична освіта, але це окрема тема. А диктатура, авторитарна школа, на жаль, і далі залишається авторитарною школою. І перейти до педагогіки партнерства – це дуже велике завдання, тому що вчителю легше володіти класом і простіше володіти через залякування", – пояснила Гриневич.

Міністр наголосила: "Тільки треба пам’ятати, що ці діти, які ми маємо в ХХІ столітті, в інформаційну еру, коли вони володіють змалечку вже інформаційними технологіями, користуються планшетами, коли вони граються на тривимірних моделях, після того вони приходять в школу. Якщо вони опиняються у тому ХХ столітті в цій школі, вони знеохочуються до навчання. Їх можна, звичайно, залякати, але кого ми тоді отримаємо? Дитину зі стресом, дитину, яка має порушене здоров'я".

За словами Гриневич, у нас є дуже хороші вчителі, і серед них є просто "зіркові вчителі". І коли у міністерстві переглядали програми початкової школи, виявилося, що "є ціла плеяда вчителів початкової школи", які "потиху робили ці зміни", не афішуючи.

"Для нас важливо масштабувати це на всю країну і тих вчителів, які зараз не роблять цього, примушувати це робити. Це не так просто, але ми будемо поступово це робити", – наголосила Гриневич.

Міністр освіти також підкреслила, що новий закон про освіту, який має проголосувати ВР, передбачає перехід на 12-річну середню освіту у 2029/2030 році. Це означає, що до першого класу нової школи діти підуть у 2018/2019 навчальному році, а 12-й рік поступово додасться у 2029 році. За словами міністра, це буде 12-літня школа, але нова, з новою філософією. 

Як повідомляв 5.ua, Міносвіти полегшило шкільні програми

Попередній матеріал
Талаківка: Бійці АТО завітали на свято Першого дзвоника
Наступний матеріал
ЄС: оцінювати успіх е-декларування будемо не за формальним запуском, а за ефективністю

Гриневич розповіла, що Міносвіти збирається викинути із програми - інтерв'ю

Гриневич закликала абітурієнтів перевірити статус електронних заяв до ВНЗ – не завантажилися скан-копії атестатів

День знань: Ігор Гордійчук та Святослав Вакарчук привітали вихованців військового ліцею ім. Богуна

День знань у КПІ: Президент звернув увагу на розробки сучасної автоматичної стрілецької зброї у виші

Полторак взяв участь в урочистих заходах до Дня знань у Національному університеті оборони ім. І.Черняховського – відео

Порошенко привітав учнів, студентів та викладачів з Днем знань