'Доступно UA' 5 канал

Проект "Доступно UA": як люди з інвалідністю долають перешкоди

Мета проекту – показати, що люди, які пересуваються на інвалідних візках, можуть відвідувати ті ж місця, що і люди, які ходять на своїх двох

Про це в ефірі "5-го каналу" засновник проекту "Доступно UA" Дмитро Щебетюк. Він  розповів, що ідея  прийшла, коли одного дня вони з подругою не змогли потрапити до кафе, яке хотіли відвідати.

"Ми вирішили зайти в один заклад, а вона (подруга – 5.ua) каже – ой, тут же сходинки. Я кажу, ну й що? Я все одно потраплю сюди… Потім ми подумали і вирішили написати відгук, а потім вже і звіти – щоб люди могли бачити і розуміти. Бо іноді люди бояться кудись потрапити, тому що там ніхто не допоможе чи ще щось… а ми пишемо, яким чином туди потрапити, як там всередині і разом з тим звертаємо увагу власників закладів на доступність їхнього закладу", – розказав Щебетюк.

У звітах, які засновники проекту викладають на сторінці Facebook, міститься детальний опис того, чи може людина з інвалідністю потрапити до закладу без сторонньої допомоги, чи достатня ширина дверей, які перешкоди є всередині та як можна з ними впоратися, чи буде зручно сидіти за столиком і робити замовлення, чи доступна вбиральня тощо. Але найголовніша риса, яка вирізняє цей проект, – повна відсутність претензій до власників закладів.

Дивіться також: Необхідно сформувати у свідомості суспільства толерантне ставлення до людей з інвалідністю - Порошенко

Попередній матеріал
У Французькій Гвіані успішно запустили ракету-носій "Вега" з українським двигуном
Наступний матеріал
Перегони для сильних духом і тілом: Як ветерани АТО з інвалідністю змагалися у кросфіті

Мандри Дніпром на інвалідному візку: чи багато містян зголосились випробувати долю

Паралізований боєць АТО після реабілітації встав з візка

Чиновники Івано-Франківська пересіли в інвалідні візки

Жінка на інвалідному візку вирішила створити реабілітаційний притулок для неповносправних