Чоловікам, які мали статус "обмежено придатних", продовжили термін проходження ВЛК до 5-го червня. Попередній термін завершився 4-го лютого. Цілий тиждень законодавча колізія тримала в невизначеності військовозобов'язаних, які не встигли оновити свій статус. Чи стягуватимуть штрафи і чому відтепер ми частіше молитимемося – розповіла наша Марія Дрозд.
Після 4-го лютого статусу "обмежено-придатний" вже не повинно було бути. Торік Верховна Рада скасувала цей термін і залишила лише придатних або не придатних до служби. Чоловіків зобов'язали повторно пройти ВЛК, але цього визначення стало замало.
За словами нардепів, Генштаб передав їм невтішну статистику. Більшість людей розпочали проходити медогляд останніми місяцями, і чимало з них не встигли. Тож чоловікам дали більше часу. Тепер повинні впоратися до 5-го червня. Крім того, законодавці уточнили деякі норми. Повторно можна не проходити військово-лікарської комісії чоловікам до 25-ти років. Всім іншим, хто раніше мав статус обмежено придатного, не слід чекати повістки – потрібно самостійно йти на комісію.
"Застосунок "Резерв+" дав можливість самостійно оформити собі це скерування. Не потрібно чекати ні повістки, ні направлення від ТЦК. Це для зручності, і дуже важливо, щоб міністерство охорони здоров'я зробило для цього всі умови, щоби всі могли пройти це ВЛК", – сказав нардеп від "Батьківщини" Михайло Цимбалюк.
Пояснили також, що буде з тими, хто не встиг пройти військово-лікарську комісію – адже за порушення термінів на них можуть накласти штрафи. У профільному комітеті заспокоюють, що ймовірність отримати покарання невисока.
"Скажімо так, юридичні підстави для притягнення їх до адміністративної відповідальності є, але і є розуміння не застосовувати ці норми адміністративного кодексу. Думаю, що виключати якихось ексцесів виконавців ми не можемо, але загалом не будуть масово притягатися до відповідальності за невиконання цього закону", – заявив член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Встигли додати ще одну назву першому дню повномасштабного вторгнення. Відтепер 24-го лютого щорічно відзначатимуть Національний день молитви. Ініціатори постанови переконують, що це дужче об'єднає націю та українців різних конфесій. Однак вихідного в цей день не буде.
"Це наша спільна ініціатива, на жаль, трохи "запіздала". Тому що вона була спроєктована трошки до інших речей. У нас вже були заперечення, що це може бути вихідний. Це не вихідний день, це день пам'яті, тобто це не впливає ніяк на трудові відносини. Це символічний крок, який ми хочемо, щоб країна пам'ятала", – зазначив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
Також нардеп від "Євросолідарності" Миколя Княжицький зауважив:
"Це не початок війни, це день, який приніс і поставив перед нами нові загрози. В нашій країні та в світі дуже багато вірян. Цей день має всіх їх об'єднати".
Постанову підтримало 255 нардепів. У документі, зокрема, йдеться про те, що парламент в цей день розпочинатиме засідання із духовного гімну України.
Марія Дрозд, Орест Пона, "5 канал"
Нагадаємо, що статус "обмежено придатний" до військової служби в Україні було скасовано в травні 2024 року. Протягом дев'яти місяців з моменту набуття чинності Закону військовозобов'язані з цим статусом повинні були повторно пройти військово-лікарську комісію. Останній день для цього – 4 лютого.
Як повідомлялося раніше, ті, хто не пройде повторну військово-лікарську комісію, можуть бути оштрафовані на суму від 17 до 25,5 тисяч гривень. Про це повідомила прессекретар Черкаського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Аліна Кривошея.
Читайте також: ВР продовжила термін проходження ВЛК для обмежено придатних – нардеп.
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.