5.ua

Проблеми лікування безпліддя в Україні [відео]

  Не дев’ять місяців, а чотири роки на появу донечки чекала киянка Ірина Гарамус. Після весілля подружжя одразу почало планувати народження дитини.

  Ірина Гарамус: «Через років два вже після одруження вже стали задумуватися. Звісно, шлях був довгим. Ми вже переживали, що і як. Здавали з чоловіком аналізи та перевірялись».

  Завдяки вчасному лікуванню, у родині Гарамусів вагітність таки настала. Проте, як свідчить практика, подружжя роками можуть зволікати із зверненням до фахівців.

  Федір Дахно, директор інституту репродуктивної медицини: «Если в течении одного года нет беременности, уже нужно подойти к доктору посоветоваться. Есть такая закономернось: чем раньше обратиться в лечебное учереждение, тем выше шанс получения положительного результата».

  Вагітність не настає через здоров’я жінки у шістдесяти відсотках випадків. У решті ситуаціях - проблеми у чоловіка. Якщо курс лікування не дав результату, існують допоміжні технології.

  Маргарита Бисова, лікар-ембріолог Інституту репродуктивної медицини: «Зараз ми знаходимося в серці клініки - це лабораторія. Саме так за скляною завісою відбувається таємниця зачаття. Ембріон ми культивуємо до п’ятої доби - це вважається найкращим часом для перенесення в порожнину матки».

  Процедура ця копітка та дорога. Уже дванадцять років в Україні існує програма «Заохочування народжуваності». Утім скористатися фінансовою підтримкою держави, може лише майбутня мама.   

  Валентина Коломейчук, заступник начальника управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ: «Зверталися і обґрунтовували необхідність включення і чоловіків до цієї програми, але Мінфін не виділяє такі кошти. Навіть не збільшує кошти на лікування жінок».

  Цьогоріч на репродуктивне здоров’я українок держава виділила майже сім мільйонів гривень. Це лише трохи більше десяти відсотків від потреби. Та й допомагати жінці завагітніти безкоштовно лікарі будуть лише за обмежених показів. Зокрема непрохідність або відсутність труб.

  Олена Борис, професор кафедри акушерства та гінекології Національної академії післядипломної освіти ім. Шупика: «Когда я провела анализ, очень многие врачи женских консультаций даже не информируют женщину о том, что у неё есть право на вот эту бесплатную попытку, которая стоит около 20 тысяч гривен».

  Чи не удвічі дорожче штучне запліднення коштує у приватних центрах. І таких спроб може бути декілька. Коли ж вагітність настає - це лише половина шляху до народження маляти, попереджають лікарі.

  Лілія Фащук, акушер-гінеколог, спеціаліст із перинатальної діагностики: «Сложно получить беременность, не менее сложно её выносить. Часть из них подвержена высокому риску осложнений. Это связано с причинами бесплодия, а также повышенной частотой многоплодной беременности».

  Завдяки репродуктивним технологіям в Україні щороку народжується близько чотирьох тисяч немовлят. І Антоніна могла би бути однією з них, не виключає Ірина Гарамус. Проте її шлях до материнства був дещо коротшим.

  Ірина Гарамус: «Зараз навіть не уявляємо життя без неї».

  Людмила Голоднік та Віталій Кононов, «5 канал».        

  Попередній матеріал
  Під амністію потрапили ув’язнені активістки з російського панк-гурту «Пуссі Райот»
  Наступний матеріал
  У Луганську перекинулася маршрутка: обійшлося без жертв [відео]
  Теги:
  Loading...