Нагородження військових
Нагородження військових Фото Адміністрація президента

Президент присвоїв звання Герой України двом військовим

  Читайте по-русски
  Церемонія вручення нагород відбулася під час передачі військової техніки та озброєння Збройним силам України в ході робочої поїздки до Хмельницької області

  Президент України Петро Порошенко вручив Зірки Героя України підполковнику Івану Вінніку та дружині загиблого старшого сержанта Андрія Конопльова. Про таке повідомила прес-служба АП.

  Слід зазначити, що церемонія вручення нагород відбулася під час передачі військової техніки та озброєння Збройним силам України в ході робочої поїздки до Хмельницької області.

  Отже, за виняткову особисту мужність і героїзм, виявлені в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі глава держави присвоїв звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" старшому сержанту Андрію Конопльову посмертно.

  "Серед нас зараз – Галина Миколаївна Конопльова, дружина загиблого героя, старшого сержанта Андрія Анатолійовича Конопльова, помічника гранатометника героїчної 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади оперативного командування "Захід" Сухопутних військ Збройних сил та його два сини. З перших днів проведення антитерористичної операції цей мужній воїн перебував на передньому краї боротьби з російським агресором", – сказав Президент.

  Порошенко зазначив, що в січні 2015 року під час оборони взводного опорного пункту в районі населеного пункту Нікішино, Андрій Анатолійович першим виявив наступ бойовиків. Попередив бойових побратимів і вступив у бій. Особисто знищив два танки противника, але й сам загинув, ціною власного життя врятувавши своїх бойових товаришів.

  Також, почесне звання присвоїли ще одному захиснику рідної землі – підполковнику Івану Івановичу Вінніку, командиру механізованого батальйону 30-ї окремої механізованої бригади оперативного командування "Північ" Сухопутних військ Збройних сил України. "Іван Віннік сьогодні у строю воїнів, що отримують бойову техніку", – зауважив Президент.

  "За його плечима бої за Савур-Могилу, Міусинськ, Червону Поляну, Лутугіно, Білокам'янку, Щастя та інші населені пункти. Значна кількість знищеної ворожої техніки. Та головне – підполковник Віннік, а у 2014 році під Савур-Могилою – тоді ще капітан Віннік, показав виняткову сміливість, вмілість, витримку та мужність у бою. Виходив з найскладніших, часом, здавалося, б безнадійних ситуацій", – наголосив глава держави.

  Попередній матеріал
  Як обрати університет і спеціальність: у МОН підготували спеціальний чекліст для вступників
  Наступний матеріал
  Турецький бойовий дрон Bayraktar здатен знищувати цілі з висоти близько 7 км – Турчинов
  Loading...

  У зоні ООС нагородили влучних винищувачів ворожих укріплень

  Глава держави прибув у зону ООС, аби відзначити найкращих захисників – включення

  Зустріч Президента України з військовослужбовцями ООС: вручення нагород – відео

  Командувач ОС вручив почесні відзнаки військовим, волонтерам і родичам загиблих бійців

  Церемонія вручення державних нагород Президентом України до Дня Збройних cил України – відео

  Півроку "тихої", але результативної служби: з фронту повернувся 74-й розвідбатальйон