Добровольці Нацгвардії
Добровольці Нацгвардії president.gov.ua

Першими пішли у бій з агресором: в Україні відзначають День добровольця

Читайте по-русски
Під час відзначення Дня добровольця армійцям батальйону оперативного призначення НГУ імені генерала Сергія Кульчицького вручили державні нагороди

День добровольця відзначають в Україні. Зранку урочисті заходи провели в столиці у військових частинах Національної гвардії, де, зокрема, дислокується батальйон оперативного призначення НГУ імені генерала Сергія Кульчицького.

Його сформували у березні 2014-го із добровольців самооборони Майдану. Уже у квітні того ж року перші 300 резервістів склали присягу на вірність українському народові. На сході країни військовослужбовці батальйону із травня 2014-го. Вони одні з перших зайшли у звільнений Слов'янськ. Брали участь у боях за Дебальцеве та Станицю Луганську.

Під час відзначення Дня добровольця армійцям батальйону вручили державні нагороди від глави держави та Верховної Ради. Присутні вшанували пам'ять загиблих внаслідок боїв на Донбасі.

"Коли в березні 2014-го стало зрозуміло, що розпочинається війна, трапилося те, чого ворог точно і ні як не очікував – український народ миттєво самоорганізувався, а сотні самооборони Майдану в найважчий час України прийняли рішення на себе взяти відповідальність за захист Вітчизни", – зазначив Президент Петро Порошенко.

"Коли підрозділ створювався, в нього не було ані бази, ні забезпечення. Тому що хлопці, як були на Майдані, хто в чому, хтось у своєму одязі, в кросівках та черевиках, виїхали. Навіть спочатку на базі не було де розміститися, намети з Майдану взяли і поставили", – згадує волонтер Роман Орищенко.

Попередній матеріал
У столиці сталася ДТП за участі БТР – фото, відео
Наступний матеріал
У Києві біля церкви виявили закривавлений труп працівника Адміністрації Президента – фото, відео
Loading...