5 канал

Представник "Опори" розповів про порушення на виборах у територіальних громадах

У багатьох громадах були зафіксовані випадки, коли громадяни намагалися отримувати виборчі бюлетені без паспортів – "Опора"

Порушення законодавства у ході виборів до об'єднаних територіальних громад були, однак в цілому народне волевиявлення не супроводжувалися системними організованими порушеннями. Про це в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний день" заявив аналітик громадської мережі "Опора" Олександр Клюжев.

"По окремим територіальним громадам ми фіксували серйозні порушення вимог законодавства і зверталися до правоохоронних органів: десь на виборчій дільниці зафіксували спостерігачів зі списками виборців невстановленого зразка – є підозри, що там було контрольоване голосування, десь власне зафіксовані випадки так званого "сімейного голосування", коли виборці намагаються проголосувати за відсутніх в межах територіальної громади виборців", - зазначив він.

Клюжев додав: "Взагалі для багатьох громад характерна була ситуація зі спробами громадян отримувати виборчі бюлетені без паспортів, і навіть деякі дільничі виборчі комісії документували офіційно свої рішення, що вони будуть видавати бюлетені без паспортів, тому що в селі один одного всі знають".

Водночас аналітик громадської мережі "Опора" наголосив, що загалом вибори не супроводжувалися системними організованими порушеннями.

Детальніше дивіться у відео.

 

Нагадаємо, в "Опорі" назвали регіон-лідер за явкою виборців на дільниці.

Попередній матеріал
З Новинського зняли недоторканність. Що далі? – "Час. Підсумки тижня"
Наступний матеріал
Фахівці NASA вирахували, коли настане всесвітній потоп

Незважаючи на мляву кампанію, вибори у ОТГ проходять активно – "Опора"

На Харківщині кандидат організував "таксі" для виборців – активісти

В Україні сьогодні проходять вибори у 41 об'єднаній територіальній громаді

ЦВК достроково розпустила Слов'янський райвиборчком