tgn.in.ua

Українська церква закликала не влаштовувати бійки на "Марші рівності" у Києві

  УПЦ КП висловила негативне ставлення до гомосексуалізму, але виступила проти насильства

  Українська православна церква Київського патріархату негативно ставиться до гомосексуалізму та спроб легалізувати одностатеві шлюби, але водночас вона проти насильства стосовно осіб, які мають такі схильності. Про це йдеться у заяві прес-центру Київської Патріархії, оприлюдненій 10 червня.

  "Українська Православна Церква Київського Патріархату разом з іншими традиційними Церквами і релігійними організаціями України – християнами, юдеями та мусульманами, висловлює негативне ставлення до явища гомосексуалізму, до спроб легалізувати в Україні так звані одностатеві шлюби, а також у різний спосіб, у тому числі через вуличні акції, пропагувати одностатеві відносини", – йдеться в документі.

  Крім того, як зазначають автори заяви, дехто намагається переконати суспільство, що одностатева сексуальність є вродженим варіантом норми, однак насправді ж такий гріховний потяг не є ні вродженою особливістю певної людини, ні варіантом нормальної статевої поведінки.

  "З релігійної точки зору одностатева сексуальність є наслідком особистого вільного, але помилкового, вибору людини та проявом глибоко вкоріненого у ній гріха. Тому, як і всякий гріх, цей гріх, з Божою допомогою, людиною може бути подоланий. І першим кроком до цього має бути визнання неприродності й гріховності одностатевих сексуальних відносин", – мовиться в повідомленні.

  У заяві підкреслюється, що в Загальній декларації прав людини, ухваленій ООН (1948 р.), а також у європейській Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (1950 р.) поняття "сексуальна орієнтація" в переліку загальновизнаних прав узагалі не вживається. Натомість у цих документах йдеться про охорону моралі та можливість встановлення задля цього законних обмежень.

  "Тому ми вважаємо безпідставними намагання прирівняти до боротьби за права людини публічні акції за схвалення державою і суспільством аморального явища одностатевих відносин. У цьому зв'язку ми з сумом і жалем спостерігаємо позицію підтримки, висловлену таким акціям з боку низки іноземних держав, а також окремих публічних діячів України", - заявляють в УПЦ КП.

  Як інформував 5.ua, у МВС заявили про відмову деяких поліцейських захищати ЛГБТ-марш у Києві. У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що окремі поліцейські відмовилися захищати Марш рівності, який повинен пройти у Києві 12 червня. 

  Попередній матеріал
  Дрік: Третина складу КСУ не має права розглядати закон про очищення влади
  Наступний матеріал
  У Львові маршрутка насмерть збила п'ятирічну дівчинку

  Комітет ВР підтримав проведення маршу ЛГБТ-спільнот у столиці

  МВС: декілька поліцейських відмовились захищати ЛГБТ-марш у Києві

  В Одесі невідомі в масках скоїли напад на представників ЛГБТ-спільноти

  Кличко закликав ЛГБТ-спільноту не проводити "Марш рівності" в Києві