Комітет ВР підтримав проведення маршу ЛГБТ-спільнот у столиці

  Нардеп зазначив, що забезпечення дотримання права на мирне зібрання є важливим показником демократичного розвитку суспільства

  Комітет Верховної Ради з прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин та його голова Григорій Немиря підтримали проведення "Маршу рівності" ЛГБТ-спільнот у Києві. Про це йдеться в заяві голови Комітету ВР, оприлюдненій на сайті парламенту.

  "Забезпечення дотримання права на мирне зібрання є важливим показником демократичного розвитку суспільства. Саме тому висловлююсь на підтримку мирної правозахисної ходи Маршу рівності та закликаю правоохоронні органи забезпечити правопорядок і безпеку під час заходу", – наголосив Немиря.

  Він нагадав, що згідно зі статтею 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації.

  "Сповідуючи європейські та демократичні цінності, наголошую, що всі громадяни України мають конституційне право на мирний мітинг чи демонстрацію, а обов’язок держави – гарантувати безпеку учасників", – зауважив нардеп.

  Як інформував 5.ua, Марш рівності повинен пройти в столиці 12 червня. На захист учасників акції збираються залучити 6,5 тисяч правоохоронців.

  Попередній матеріал
  "Повернення до життя": на Львівщині відкриється табір для реабілітації бійців разом із паралімпійцями
  Наступний матеріал
  "Грандіозний шухер": ГПУ обшукує Головне управління ДФС Полтавської області

  МВС: декілька поліцейських відмовились захищати ЛГБТ-марш у Києві

  В Одесі невідомі в масках скоїли напад на представників ЛГБТ-спільноти

  США ввели санкції проти Уганди через порушення прав ЛГБТ

  Кличко закликав ЛГБТ-спільноту не проводити "Марш рівності" в Києві