"Повернення до життя": на Львівщині відкриється табір для реабілітації бійців разом із паралімпійцями

На реалізацію проекту трастовий фонд НАТО виділить близько 200 тисяч євро

Українські військовослужбовці зможуть пройти реабілітацію разом із паралімпійцями. З військовослужбовцями працюватимуть спортивні інструктори, медики та психологи. Програма активної реабілітації "Повернення до життя" запропонована Національною асамблеєю України та комітетом спорту інвалідів.

Як повідомляється, на базі спортивного центру в селищі Яворів у Львівській області відкриються активні табори. Кожний курс реабілітації розрахований на два тижні.

Загальна вартість проекту – майже 200 тисяч євро. Половину коштів надає трастовий фонд НАТО, решта – державні програми. За 1,5 року реабілітацію мають пройти 170 військовослужбовців та стільки ж цивільних, які отримали травми внаслідок конфлікту на Сході.

"У нас не є завдання в рамках двотижневого табору з людини зробити спортсмена, але використовуючи засоби фізичної культури та спорту, навчити пересуванню. Усе це виконують професійні фахівці. Крім того, ми залучаємо психологів, маємо таку практику, духівники – капелани", – зазначила виконавчий директор Всеукраїнського громадського об'єднання "Національна Асамблея інвалідів України" Наталія Скрипка.

Керівник секції Програм НАТО Партнерство заради миру Фредерік Пежо зазначив: "Важливий аспект мотивації для людей 0 це спорт, він мотивує до життя. Як на мене, дуже важливо забезпечити такий підхід у таборах". 

Як повідомляв 5.ua, Всеукраїнський центр волонтерів People's Project відзвітував про збір коштів на придбання роботизованого апарату для реабілітації та відновлення руху важкопоранених.

Попередній матеріал
На Донбасі бойовики збили російський безпілотник – сплутали його з дроном ОБСЄ
Наступний матеріал
Комітет ВР підтримав проведення маршу ЛГБТ-спільнот у столиці

4 поранених військових відправились на реабілітацію до Австрії

Поранені бійці АТО отримали військові нагороди і поїхали на реабілітацію до Литви

Бійці після десятків операцій відправилися на реабілітацію до Чехії