Дрік: Третина складу КСУ не має права розглядати закон про очищення влади

Судді КСУ ухвалили рішення про скасування люстрації, однак не знають поки що, як це виправдати, зазначила голова "Громадського люстраційного комітету"

У Конституційного Суду України немає жодних підстав для скасування люстрації. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" заявила голова громадського об'єднання "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік.

"По-перше, хочу сказати, що у Конституційного Суду немає жодних підстав для того, щоб скасовувати люстрацію. І навіть Тетяна Козаченко (голова Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України – 5.ua) прокоментувала, що вони прийняли рішення, але зараз шукають правове обґрунтування цьому рішенню. Тобто вони хочуть це зробити, але не знають як це виправдати", – сказала вона.

З її слів, третина чинного складу Конституційного суду не має права розглядати закон про очищення влади – ці судді мають бути щонайменше усунені від розгляду цієї справи.

"По-перше, немає підстав для скасування люстрації, таке рішення може бути прийняте тільки, якщо буде команда зверху. По-друге, ті судді, які в Конституційному судді зараз знаходяться, а я нагадаю третина чинного складу – це ті люди, які допомогли Януковичу узурпувати владу і які під слідством в ГПУ перебувають вже два роки, вони не мають права розглядати закон про очищення влади. Тому другий пункт: ці судді мають бути щонайменше усунені від розгляду цієї справи", – зауважила Дрік.

Голова "Громадського люстраційного комітету" наголосила: " Втрата люстрації в даному випадку означатиме, що ми повністю відновлюємо систему, відновлюємо авторитарний режим управління". 

Нагадаємо, Конституційний суд хоче визнати "люстраційні закони" неправомірними.

Попередній матеріал
Новий чільник "Укрзалізниці" отримуватиме зарплату майже півмільйона гривень
Наступний матеріал
Українська церква закликала не влаштовувати бійки на "Марші рівності" у Києві

Голова Венеціанської комісії: Ми досі не отримали від України тексту оновленого закону про люстрацію

Протягом двох років за люстраційними процедурами не звільнили жодного суддю – Козаченко

Чільник ВРЮ розповів, як проходитиме очищення судової системи

Очищення суддівської системи: коли очікувати реальних змін