Чільник ВРЮ розповів, як проходитиме очищення судової системи

Кваліфікаційна комісія суддів буде займатись переатестацією і конкурсами, а скарги розглядатиме спеціально створений дисциплінарний орган, відповідно до нового законодавства

Згідно судової реформи усі судді пройдуть переатестацію, а рішення Вищої кваліфікаційної комісії може бути оскаржене лише з процедурних підстав. Про це в ефірі "5 каналу" в ході телемарафону "Україна понад усе" розповів голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк.

"Всі судді зараз пройдуть атестацію, оцінювання. Зараз перші на це оцінювання пішли судді апеляційних суддів київських – частина пройшла, частина не пройшла. Не дивлячись на те, яке рішення прийняла Вища рада юстиції, мається на увазі – звільнила, притягла до дисциплінарної відповідальності чи навіть не змогла притягнути до відповідальності, оскільки закінчився термін притягнення до відповідальності, – зараз всі ці матеріали не знищуються, вони нікуди не зникають, вони лягають у суддівське досьє. І коли суддя приходить до Вищої кваліфікаційної комісії – а за новим законодавством рішення кваліфікаційної комісії, не так як зараз можна оскаржити до Вищого адміністративного суду і все, воно може бути оскаржене лише з процедурних підстав – тобто неповноважний склад, не вистачило голосів, хтось не підписав тобто лише процедура. По суті, такі рішення можна буде оскаржити лише до Вищої ради юстиції, яка зможе розглянути", – сказав він.

Бенедисюк додав: "Ми вбачаємо якраз у цьому можливість очищення: тобто скарга на суддю, розгляд повноважним органом, прийняття відповідного рішення".

Нагадаємо, ВРЮ оголосила про припинення діяльності Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів.

Попередній матеріал
Бойовики обстріляли з артилерії житловий сектор під Торецьком
Наступний матеріал
Окупанти обстріляли Новотроїцьке із важкої артилерії

ВРЮ: Третину суддів рекомендовано звільнити за порушення присяги

ВРЮ: Початок розгляду матеріалів щодо суддів показує, що не всі діяли всупереч закону

На сьогодні відсторонили лише 8 "суддів Майдану" – спостерігач

Парубій підписав закон про зміни до Конституції в частині правосуддя

Олексій Філатов: Віднині суддю під час вчинення злочину можна затримати без згоди Вищої ради правосуддя

5 канал - трансляція наживо