ВРЮ: Початок розгляду матеріалів щодо суддів показує, що не всі діяли всупереч закону

  Не всі 300 матеріалів щодо суддів, які знаходилися в ТСК, потягнуть звільнення представників Феміди

  Деякі судді в ході перевірки не будуть рекомендовані до звільненння, оскільки можуть бути виправдані із об'єктивних підстав. Про це в ході прес-конференції щодо підсумків року діяльності нового складу Вищої ради юстиції повідомила секретар дисциплінарної секції Алла Лесько.

  "На сьогоднішній день уже дисциплінарною секцію розглянуто 21 матеріал, з урахуванням тих, які уже на сьогодні підтримані висновками секції ВРЮ, уже 11 матеріалів було винесено на розгляд Вищої ради юстиції, по деяким з них вирішено відкрити дисциплінарні справи стосовно суддів, по деяких відмовити у відкритті дисциплінарних справ, були такі рішення, які ми передали матеріали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і декілька були залишені без розгляду в зв'язку з тим, що судді були звільнені з посад суддів з інших підстав", - зазначила вона.

  За словами Лесько, уже зараз початок розгляду цих матеріалів показує, що не всі матеріали потягнуть відповідальність судді.

  "Оскільки зараз дисциплінарна секція опрацювала вже 21 матеріал, як я вже сказала, виявлено звернення, які не стосуються періоду Майдану, які не належали до повноважень Тимчасової спеціальної комісії ... крім того, є звернення, в яких дійсно рішення суддями ухвалювалися в період Майдану і прокуратура місцевого рівня зверталася із відповідними заявами про необхідність перевірити дії судді, і нами встановлено, що дії суддів відповідали повністю вимогам закону", - зазначила вона.

  Секретар дисциплінарної секції ВРЮ додала: "Таке рішення було не одне і сподівання, що всі 300 матеріалів, які знаходилися в ТСК, потягнуть звільнення суддів можуть бути невиправдані із самих позитивних і об'єктивних підстав, тому що, дійсно, не всі судді, які ухвалювали рішення в період, який підлягав в період перевірки ТСК, діяли всупереч законодавству".

  Нагадаємо, ВРЮ оголошує про припинення діяльності Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів.

  Попередній матеріал
  Депутат: У Криму російські військові об'єкти закривають доступ до моря
  Наступний матеріал
  Гонтарева: За останні 9 років держава влила в держбанки майже 90 млрд грн
  Теги:

  На сьогодні відсторонили лише 8 "суддів Майдану" – спостерігач

  Олексій Філатов: Віднині суддю під час вчинення злочину можна затримати без згоди Вищої ради правосуддя

  Відтепер судді зобов'язані обґрунтувати легальність походження свого майна - експерт

  ВРЮ: За рік Рада не звільнила жодного з "майданівських суддів"

  Мін'юст підготував звернення до ВККС та ВРЮ з вимогою перевірити суддів

  5 канал - трансляція наживо