Контузія погіршила її здоров’я, та не знищила бажання допомагати українським захисникам. Волонтерка з Коростеня Людмила Шаповал продовжує їздити на фронт, щоб передати бійцям усе, що для них назбирали небайдужі односельці. За це захисники їй дали позивний "Мамуля". Збираючись у чергову поїздку "на нуль" волонтерка зустрілася зі знімальною групою "5 каналу".
"Я пам’ятаю, що машина піднялась і все. Потім пам’ятаю як витягували і капали. Потім лікування", – поділилася волонтерка Людмила Шаповал.
Порушене мовлення – наслідок отриманої контузії наприкінці минулого року, розповідає волонтерка. Вона потрапила під обстріл поблизу Бахмута. Пролікувалася, але через пережиті стреси, здоров'я час від часу дає збій.
Читайте також: "Це для мене на першому місці": на Житомирщині діти допомагають волонтерам плести кікімори для ЗСУ.
"Говорили, що потрібно обстежитись, пролікуватись. Я таблетки випила – голова перестала боліти. На цьому й все, нема коли на себе приділити увагу. Хлопці там знаходяться і вони розраховують на те, що ми їх не залишимо, будемо допомагати", – зауважила волонтерка.
Попри проблеми зі здоров'ям Людмила продовжує працювати перукаркою. За її стрижки клієнти часто донатять на ЗСУ. На роботі жінка навіть створила міні-музей. Тут прапори з підписами воїнів і зразки відстріляних боєприпасів. Людмила каже, поки її допомога потрібна бійцям, вона продовжуватиме волонтерити.
"Немає коли зупинятись, тому що від хлопців є запити, новою поштою відправити неможливо туди, куди запити у хлопців. Сьогодні їду", – пояснила Людмила.
Дивіться також відео: FlyEye, Poseidon: МИ ПОВИННІ АТАКУВАТИ, а не сидіти в обороні. ДШВ показали подарунки від волонтерів.
Збори у чергову поїздку на фронт – це завжди кропітка робота не одного десятка людей з різних громад. Збирають городину, готують випічку, м'ясні каші у термопакетах, тушонку, пакують побутовий крам на запит воїнів. Пані Лариса з селища Лугини привезла повну автівку з причепом – доповнити волонтерський вантаж.
"Каші роблять у мене Степанівка і Путиловичі – вони починаючи від медицини, це і ноші, і гамаки, і палатки. Вона кожної хвилини знає де і хто знаходиться. Вони спілкуються. Вона не може кинути зараз, хоч і хвора дуже, але вона не може кинути, бо вони її чекають, вони чекають нашу допомогу", – наголосила волонтерка Лариса Ходаківська.
Інша волонтерка з Коростеня пані Лідія привезла до волонтерського бусу Людмили вантаж для земляка з 31-ї бригади – це кікімори і смаколики.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.
"Кікімори України – у нас є така група, в якій в’яжуть маскуючи сітки і кікімори. Це ми самі зібрали для хлопців таку допомогу, зробили, сплели і відправляємо. А дякуючи таким людям як наша Люда, яка усюди і Крим, і Рим проїде, саме їй оце передали, бо вона довезе усюди, де треба", – розповіла пані Лідія.
Цього разу волонтерський вантаж, який Людмила повезе на передову, також складається з мастила для техніки, рукавиць, тактичних навушників для парамедиків. Також повезе маскувальні сітки, шкарпетки, білизну, різні медикаменти. Крім того, бійці завжди просять домашніх смаколиків. Але щоб довезти їх у спеку свіжими – волонтерці треба виїздити уночі. Ушомирська громада додатково передає городину.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
"Як ми передали, так хлопці потім нам видзвонилися, фото скинули, вони точно так його і отримали. Тому велика довіра перш за все і те, як вона за це вболіває, як вона його доставляє. Вона нічого не боїться тому і співпрацюємо з нею. Я не знаю, хто настільки регулярно будучи в будь-якому стані не враховуючи жодних обставин і подій – вона їде, їде і їде", – розповіла директорка соцслужби в Ушомирській громаді Вікторія Іванова.
Людмила їздить на фронт 2-3 рази щомісяця. Каже, допомога бійцям потрібна в усьому: від шкарпеток до автівок. Підтримка людей і соколят, як називає жінка захисників, дають їй сили не зупинятися.
"Щоб настав мир, щоб діти не боялися, щоб подзвонивши підняли трубку хлопці, а не побратими і сказали, що немає… Заради перемоги", – наголосила Люмила.
Військові подарували Людмилі шеврон із позивним "Мамуля". Вона каже, це найдорожча вдячність за її роботу.
Юлія Сінєльнікова, Віталій Сінєльніков, Житомирська область, "5 канал".
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.