Потопом і знеструмленням закінчується кожна злива для мешканців одного будинку в Житомирі [відео]

  Потопом і знеструмленням закінчується кожна злива для мешканців однієї із житомирських 9 поверхівок. Через забиті стічні труби та дірявий дах дощова вода дістається аж до перших поверхів та замикає електромережу. ЖЕК на проблеми мешканців не зважає, бо вже вісім років як оголосив себе банкрутом.

  До найменшої негоди Катерина Пивовар щоразу готується як до стихійного лиха. Мешкає жінка на останньому 9 поверсі. Від самого будівництва багатоповерхівки, за майже 30 років, дах і стічні труби будівлі жодного разу не ремонтувалися. Як наслідок, після кожної зливи дощова вода доходить до перших поверхів,потрапляє навіть до лічильників та запобіжників.

  Катерина Пивовар: "В кого металеві двері броньовані – б’є током. У ванній б’є током. В кого діти… Ми ризикуємо життям кожен дощ".

  Анжеліка Сорокіна: "Замкнуло ось тут, ось тут почало коротити. Почали начальнику ЖЕКА дзвонити, то він сказав: 9-й поверх згорить – 8-й не згорить".

  Дах не єдина проблема цієї 9-ти поверхівки. Вже кілька років у підвалі стоїть вода. Торік на заміну старих труб мешканці почали самостійно збирати кошти. Гроші віднесли до комнуальної контори. Втім ні нових труб, ні відремонтованих старих - так і не побачили.

  Олександр Ігнатюк: "Гроші зникають. От труби тоже лежали, караулили ці труби, потом всі по роботам, приходим – труб немає. Вже десь продали, пропили. От ви чуєте і запах який, і ця вода ллється як фонтан цілодобово і вже багато років".

  Вадим Хорошилов: "Никто ничего не заваривает. И там не просто ручаек. Там вот такая труба и с неё льется. И водоканалу, а тем более нашому жеку нет никакого дела".

  Комунальники ж кажуть, на ремонт будівлі не мають коштів. Мовляв підприємство збанкрутувало ще 8 років тому - бо мешканці заборгували йому 64 тис. грн.

  Борис Василюк, заступник виконавчого директора ДП "Житловик": "ДП "Житловик" перебуває на стадії ліквідації з 2004-го року. Немає ні трудових ресурсів, ні спец автомобілів. В штаті один сантехнік на 20 будинків".

  У місьраді також розводять руками: могли б допомогти мешканцям, але будинок – відомчий, тож спершу власник має передати його на баланс міста. Утім, ДП "Житловик" не проявляє жодної ініціативи.

  Світлана Півоварова, начальник управління житлового господарства: "Якщо там немає на цей будинок відповідної техдокументації, то безумовно, без відповідних документів ми не зможемо виконати цю процедуру".

  Нині проблемним будинком зацікавилась прокуратура області.  Вона вже доручила контролюючим органам перевірити стан споруди та умови проживання її мешканців.

  Оксана Трокоз, Володимир Жабровець, Житомир, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Фестиваль манго почався у Індії
  Наступний матеріал
  45 метровий український рушник намалювали у Луганську [відео]
  Теги: