Фото Адміністрація президента

Порошенко вручив Патріарху Філарету звання Герой України та орден Держави

  Президент зауважив, що високе звання Героя України за його президентської каденції отримали Герої Небесної Сотні й військові, що протистоять російській агресії

  В ході урочистого заходу з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Президент Петро Порошенко вручив Патріарху Філарету найвищу державну нагороду – звання Герой України та орден Держави. Про таке повідомляє прес-служба Президента України.

  Слід зазначити, що Патріарха Філарета нагороджено за видатну історичну роль у становленні незалежної Православної Церкви України, діяльність, спрямовану на відродження духовності українського народу, піднесення авторитету православ'я, утвердження ідеалів милосердя і міжконфесійної злагоди.

  "Ви були, є і залишаєтеся духовним лідером українського народу. Тому я прийняв рішення присвоїти Вам звання Героя України. Наголошую, що Ваша нагорода – абсолютно заслужена... Ви все життя самовіддано служили Церкві та українському народові", – наголосив він.

  Крім того, Петро Порошенко зауважив, що високе звання Героя України за його президентської каденції отримали Герої Небесної Сотні й військові, що протистоять російській агресії.

  "За атеїстичного радянського режиму, в умовах тиску КДБ і партійного апарату Ви боролися за право людей вірити в Бога, відвідувати храм Божий, молитися Господу. А з проголошенням незалежної України Ви стали на шлях побудови Єдиної Помісної Української Православної Церкви. Ви заклали добрий фундамент. Попри всі перешкоди, вели українське православ’я до автокефалії, до духовної свободи", – наголосив Петро Порошенко.

  Глава держави також відзначив зусилля, які доклала Верховна Рада України на чолі з головою ВРУ Андрієм Парубієм і народними депутатами, коли Парламент підтримав звернення Президента до Вселенського Патріархату щодо надання Томосу про автокефалію ПЦУ, а також ухвалення необхідних законів, які дали змогу забезпечити мир і злагоду в суспільстві при створенні об'єднаної Української Церкви.

  Попередній матеріал
  З нагоди Дня Соборності України в Києві запропонували перейменувати арку Дружби народів
  Наступний матеріал
  "Наркотичного сп'яніння ніхто не ідентифікував": лікар-нарколог у справі Зайцевої вперше з'явилася на допит у суді
  Loading...

  Порошенко отримав від Філарета орден Андрія Первозванного

  Президент присвоїв Патріарху Філарету звання "Герой України"

  Сила в єдності: Президент привітав українців із Новим роком та Різдвом – відео

  Підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем – відео

  Україна відбудує Донецький аеропорт, на його вежі майорітиме український прапор – Порошенко

  Томос у Черкасах і відкриття пам'ятника першому митрополиту Київському – включення