Прапори України і НАТО
Прапори України і НАТО фото Європейська солідарність

Порошенко в річницю створення НАТО закликав союзників запросити Україну в Альянс

Читайте по-русски
Лідер партії "ЄС" наголосив: час для сміливих, історичних рішень!

Петро Порошенко з нагоди 75-ї річниці створення НАТО привітав союзників і закликав їх запросити Україну в Альянс. Про це повідомляє пресслужба партії "ЄС".

"Підписання Вашингтонського договору 1949 року започаткувало нову сторінку миру, безпеки та стабільності для об'єднаної Європи і трансатлантичного простору загалом. Ідеї, які лягли в основу створення НАТО, передусім захист свободи і безпеки всіх членів Альянсу політичними і військовими засобами на засадах колективної оборони, і донині залишаються актуальними", – констатував Порошенко.

За його словами, після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року місія Північноатлантичного альянсу стала ще важливішою. Підтвердженням цього стали приєднання Фінляндії та Швеції до НАТО.

"В Україні щиро радіють цим рішенням, як і розширенню простору свободи і демократії. Водночас ми залишаємося твердо переконаними в тому, що навіть із розширенням до 32 країн-учасниць історична місія організації залишається все ще незавершеною, а простір свободи і демократії – все ще далеким від повноцінного миру, безпеки і стабільності. Приєднання України здатне наблизити успіх місії Альянсу, яку ставили перед собою його батьки-засновники", – переконаний п'ятий президент.

Порошенко наголосив: "Так само як і єдиною ефективною гарантією безпеки для України, а відповідно всієї об'єднаної Європи, є і залишається лише Вашингтонський договір про створення НАТО. Сьогодні Україна потребує НАТО не менше, ніж НАТО потребує України".

"Наша команда незмінно відстоює цей підхід, який свого часу було закладено у відповідних змінах до Конституції та стратегії розбудови Збройних Сил України. Напередодні ювілейного саміту Альянсу у Вашингтоні в липні цього року в Україні розраховують на стратегічну мужність та далекоглядність усіх наших союзників у НАТО. Сподіваємося, що саміт у Вашингтоні позначиться довгоочікуваним запрошенням розпочати переговори про членство України, а сам Альянс зміцниться в ролі ефективного координатора міжнародної військової та оборонної допомоги Україні", – написав лідер партії "ЄС".

Порошенко підсумував: "Членство України в НАТО – це невід'ємна складова нашої перемоги! Час для сміливих, історичних рішень! З днем народження, НАТО!".

Як повідомляв 5.UA, десятки зустрічей з керівництвом ЄС і НАТО: Порошенко розповів про важливі перемовини в Брюсселі.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Уже 75 років на сторожі Європи: які виклики стоять перед Альянсом – сюжет
Наступний матеріал
У Харкові лунають вибухи – ОВА
Loading...
Україна має скористатися вікном можливостей для вступу в НАТО – Порошенко

Україна має скористатися вікном можливостей для вступу в НАТО – Порошенко

"Ніхто не має права на втому": Порошенко на ПА НАТО закликав керівництво Альянсу запросити Україну на Вашингтонський саміт

"Ніхто не має права на втому": Порошенко на ПА НАТО закликав керівництво Альянсу запросити Україну на Вашингтонський саміт

Порошенко у Швеції обговорить посилення військово-політичної підтримки України, а також членство нашої держави в ЄС і НАТО

Порошенко у Швеції обговорить посилення військово-політичної підтримки України, а також членство нашої держави в ЄС і НАТО