Петро Порошенко
Петро Порошенко фото Європейська солідарність

Україна має скористатися вікном можливостей для вступу в НАТО – Порошенко

Читайте по-русски
Порошенко наголосив: треба зробити все можливе, аби на Вашингтонському саміті отримати запрошення в Альянс і гарантії безпеки до вступу

Вікно можливостей для членства України в НАТО дуже вузьке, і якщо ним не скористатися, воно може закритися на ціле покоління – про це сказав Петро Порошенко в ефірі телемарафону "7 кроків до ЄС" на телеканалах "Прямий" і "5 канал". Він наголосив: треба зробити все можливе, щоб на Вашингтонському саміті отримати запрошення в Альянс і гарантії безпеки до вступу – на зразок гарантій для Швеції та Фінляндії. 

"Якщо ви візьмете вимоги до України для вступу в ЄС і вступу в НАТО – вони збігаються на 95%. І там, і там – верховенство права, демократія, свобода, економічні критерії. До НАТО додаються критерії безпеки, які вже зараз є критеріями для Європейського Союзу", – сказав Порошенко. 

"Щодо вікна можливостей, я б сказав, що воно дуже швидко закриється, і невідомо, на який час воно закриється, але якщо бути відвертим, то воно може бути закрите на ціле покоління", – застеріг п'ятий Президент. 

"Наступного року серед наших партнерів, тих, від кого залежить наш вступ у НАТО, в 43-х країнах або об’єднаннях відбуваються вибори – від Європарламенту до Сполучених Штатів Америки, від основних країн-членів Європейського Союзу аж до Тайваню. І після виборів ситуація буде змінена", – пояснює Порошенко. 

"Від цього залежить, залишиться Україна чи ні. Бо саме це поставлено на карту. Я не маю жодного сумніву, що ми переможемо, але левову частину роботи ми маємо зробити вже і зараз. Не у 2024 році, а вже і зараз. Всі критерії по НАТО ми маємо виконувати і відправляти всім країнам-членам. Ми маємо запрошувати їхніх представників для оцінки прогресу. Ми маємо зробити максимум можливого, щоб у Вашингтоні влітку наступного року ми отримали не один, а два документи: перший документ – це запрошення, за яке проголосують всі країни-члени. Для того щоб вони проголосували, наші депутати, парламентарі, експерти, активісти, урядовці і президент мають працювати з кожною країною-членом, їхати переконувати, заручатися їхньою підтримкою для того, щоб підготувати саміт", – пояснює Петро Порошенко. 

"Коли всі зрозуміють, включно з нашими партнерами, що мир і перемога неможливі без членства України в НАТО, у них з’являться додаткові аргументи. А друга позиція – додатково до запрошення нам потрібні не запевнення у безпеці, якими ми ситі з Будапештським меморандумом. Ми маємо вивчити і використовувати досвід Швеції і Фінляндії, де надаються справжні ратифіковані гаранті. Гарантії, які діятимуть до нашого членства. Запрошення й гарантії є завданням по нашій євроатлантичній інтеграції", – резюмує Порошенко. 

Дивіться повну версію марафону "5 каналу" і "Прямого":

Нагадаємо, Порошенко нагадав, що свого часу йому вдалося переконати і угорського лідера Орбана щодо безвізу, і премʼєра Словаччини Фіцо щодо зброї.

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
Залужний не зміг пояснити: екскомандувач ССО Хоренко заявив, що дізнався про своє звільнення зі ЗМІ
Наступний матеріал
Зеленський розповів, чим займатиметься звільнений з посади командувача ССО генерал-майор Хоренко
Loading...
Ключовою темою всіх зустрічей було питання вступу України в НАТО та ЄС – Порошенко про візит у Брюссель

Ключовою темою всіх зустрічей було питання вступу України в НАТО та ЄС – Порошенко про візит у Брюссель

Перші переговори про вступ України до ЄС мають розпочатися ще до кінця 2023 року – Порошенко для RTL

Перші переговори про вступ України до ЄС мають розпочатися ще до кінця 2023 року – Порошенко для RTL

Зустрічі у штаб-квартирі НАТО, Європарламенті та Єврокомісії: Порошенко відвідав Брюссель

Зустрічі у штаб-квартирі НАТО, Європарламенті та Єврокомісії: Порошенко відвідав Брюссель