Петро Порошенко
Петро Порошенко president.gov.ua

Порошенко про релігійну свободу в Україні: Наша єдність у різноманітті робить нас сильнішими, ніж єдність у казармі "руського міра"

Читайте по-русски
Кремль будь-що дестабілізуватиме Україну, зокрема й у релігійній сфері

Президент України Петро Порошенко заявив, що Росія намагається будь-якими методами розхитати ситуацію в Україні, зокрема й у релігійній сфері. Про це він заявив під час зустрічі з членами Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, повідомляє прес-служба Глави держави.

"У релігійній сфері ця ставка робиться на те – прийде в Україну "руський мір" чи ні. Питання релігійної свободи має бути також предметом нашої спільної діяльності. Відбувається зараз, на жаль, інтенсивне розхитування ситуації в Україні. Ми бачимо, на жаль, і насильство. І не дай Боже довести до кровопролиття. Наголошую, насильство ще ніколи не було ефективним шляхом вирішення проблем", – підкреслив Порошенко.

За словами Президента, Кремль будь-що прагне дестабілізувати ситуацію в Україні, зокрема і в релігійній сфері, а під час виборів це питання набуває ще більшої актуальності.

Порошенко наголосив: "Нам треба бачити всі ризики й загрози, ставки на цих виборах, які дуже добре знає Путін. Знає і хоче очорнити і принизити в наших очах усе зроблене за ці п'ять років, розколоти українську єдність".

Водночас Глава держави нагадав, що нині на території Росії зазнають утисків представники різних релігійних організацій і недавні свідчення архієпископа Сімферопольського і Кримського Климента є яскравою демонстрацією того, що відбувається із релігійною свободою на території окупованого Криму.

Президент також сказав, що на прикладі РФ можна побачити, що таке державна церква і якою може бути ситуація із дотриманням релігійних прав і свобод громадян; що таке утиски і переслідування представників інших конфесій, в тому числі і українських церков. Зокрема, за його даними, постійно виникають проблеми в діяльності римо-католиків, представники протестантських організацій можуть розповісти про численні факти порушень прав представників релігійних організацій на окупованих Росією територіях.

Але при цьому Порошенко звернув увагу на єдність всіх конфесій в Україні: "В той же час, я хотів би підкреслити, що ми маємо приклад плідного державно-церковного партнерства. Наочним прикладом цього партнерства є діяльність Всеукраїнської Ради Церков, до складу якої входять 16 церков і релігійних організацій та одна міжцерковна організація, серед яких православні, греко- і римо-католицькі, протестантські та євангельські церкви, а також іудейські та мусульманські релігійні організації".

"Я дуже тішуся, що таке релігійне різноманіття не суперечить єдності. Навпаки, наша єдність у різноманітті робить нас сильнішими, ніж єдність у казармі "русского мира", – зазначив Президент.

Дивіться також фотогалерею за темою:

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/
Інтронізація
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
Епіфаній
/
Епіфаній

Як повідомляв 5.UA, 3 лютого Предстоятеля ПЦУ Епіфанія інтронізували, таким чином Митрополит став повноцінним предстоятелем Помісної Православної Церкви України.

Нагадаємо, в суботу, 5 січня, Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію Православної Церкви України. 6 січня 2019 року в патріаршому храмі Святого Георгія в Стамбулі відбулася церемонія передачі Томосу про автокефалію Об'єднаної Православної Церкви України. Вселенський Патріарх Варфоломій передав томос Митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

 

Попередній матеріал
Засідання Верховної Ради: година запитань до уряду – відео
Наступний матеріал
Форум "Школа сімейного лікаря": виступ Президента України – відео
Loading...