Виступ Президента на церемонії складання урочистої клятви 5 канал

Порошенко про агресію на Сході: "Хто з мечем до нас прийде, від меча і загине"

Президент наголосив, що українці мають ресурси, аби дати гідну відсіч ворогу

Ранком 14 жовтня, у День захисника Вітчизни, у Софійському соборі провели молебень. На молитву прийшло президентське подружжя, члени уряду та керівники силових відомств.

Цими хвилинами Президент Петро Порошенко виступає із промовою з нагоди складення присяги ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна. Церемонія відбувається на Софійській площі у самому центрі столиці.

"14 жовтня символізує нерозривний зв'язок всіх поколінь захисників України. Цей День освятився кров'ю наших воїнів та сльозами матерів", – зазначив глава держави.

Він також додав: "Ми, українці, не дали загарбницьким планам країни-агресора реалізуватися. Ми ніколи не вели, і не ведемо загарбницьких воєн". Однак Президент наголосив: "Хто з мечем до нас прийде, від меча і загине. І від щита, яким для нас стали Збройні Сили!"

"Ми свого не віддамо, нам є чим зустріти непроханих гостей... Лише протягом поточного року ЗСУ отримали близько 2 тис. одиниць озброєння та військової техніки. Більше 57 тисяч українських добровольців підписали в цьому році контракт з ЗСУ", – повідомив глава держави.

Як зазначив Президент, за 2,5 роки в АТО взяли участь близько 280 тис. українців, а 10 тисяч військових були відзначені державними нагородами.

Крім того, з військових, які відслужили і повернулися додому – створено оперативний резерв у складі 100 тис. військових.

Президент Петро Порошенко наголосив, що Україна подовжує зміцнювати свою обороноздатність, укріплювати Збройні Сили та оснащувати військо новою технікою.

"Споконвіку ми не виступали ніколи в ролі агресора і ніколи не зарилися на чуже. Але і свого – не віддамо. І нам, слава Богу, є вже чим зустріти непроханих гостей", – сказав Петро Порошенко під час церемонії складання урочистої клятви ліцеїстами Київського військового ліцею імені Івана Богуна в День захисника України.

Глава держави наголосив, що "вражаючі зміни в їхній силі та якості виявилися можливими завдяки потужній солідарності українців".

"Завдяки мужності і героїзму солдат і офіцерів, добровольців і волонтерів. Завдяки силі духу, волі, патріотизму українських матерів. Завдяки трудовому подвигу конструкторів, інженерів і робітників наших оборонних підприємств", – підкреслив він.

За словами Президента, російська агресія, яка все ще триває, та військова загроза зі Сходу, очевидна на довгу історичну перспективу, є визначальними чинниками нашої безпекової політики та військового планування.

"Якщо ми хочемо вижити як нація, як народ, як держава, маємо витрачати на Збройні Сили та безпеку мінімум 5% ВВП – як це не обтяжливо і не важко для бюджету, для економіки, для соціальної сфери", – підкреслив Петро Порошенко.

За його словами, якщо дивитися на ці витрати у масштабі світових цін на зброю й техніку, якщо порівнювати наш військовий бюджет з аналогічними видатками інших країн, то очевидно, що ми діємо в умовах обмеженого і дуже скромного фінансового ресурсу. Президент навів приклад, про суперечку, яка нині ведеться між двома європейськими країнами, щодо контракту на поставку гелікоптерів. Вартість п'ятдесяти вертольотів – понад 3 млрд євро. "Нам, по-хорошому, потрібні були би десятки таких машин, якщо не сотні. Але весь наш річний воєнний бюджет не дотягує навіть до 60% цієї суми – наступного року він становитиме 64 млрд гривень", –зауважив він.

Водночас, Глава держави наголосив, що ми використовуємо цей бюджет максимально ефективно і день за днем зміцнюємо обороноздатність країни.

"Лише протягом поточного року Збройні Сили отримали близько 2 тис. одиниць озброєння та військової техніки. Перед науковцями, конструкторами, керівниками оборонних підприємств поставлено надважливе завдання з розробки та виробництва  нового ракетного озброєння, комплексів крилатих ракет, нових зразків артилерійських систем, високоточних боєприпасів, безпілотних літальних апаратів ударного типу, засобів космічної розвідки, радіоелектронної боротьби, контрбатарейної боротьби", – зазначив Президент.

За словами Глави держави, наступного року на закупівлю та ремонт озброєнь планується витратити близько 11 млрд грн.

"Кожен громадянин має право бачити техніку, в яку він інвестує щомісяця свої податки, відраховуючи їх у бюджет держави. Будемо й надалі демонструвати громадянам результати роботи нашої оборонної промисловості", – зазначив Петро Порошенко.

Президент повідомив, що завтра продовжить традицію публічної передачі техніки та зброї у війська. Цього разу йдеться про бойову та транспортну авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, бойові машини піхоти, бронетранспортери, вантажні автомобілі та засоби тилового забезпечення.

З нагоди свята Глава держави планує також зустрітися і з воїнами шостої хвилі, які саме в ці дні масово демобілізуються згідно відповідного Указу.

Дивіться такожМужність та героїзм: Сьогодні відзначають День захисника України

Попередній матеріал
Єльченко розповів про небезпеку геноциду в окупованому Криму
Наступний матеріал
Форму електронної декларації необхідно змінювати – Севостьянова

Україна відзначає День захисника та Покрову

Мужність та героїзм: Сьогодні відзначають День захисника України